Lampka nocna Xiaomi Mijia Bedside Lamp 2 zaprezentowana

xiaomi mijia bedside lamp 2 (2)

Myślę, że większość z was doskonale wie, że Xiaomi to nie tylko smartfony. Wczoraj gigant z Państwa Środka zaprezentował drugą generację swojej lampki nocnej. 

Mijia Bedside Lamp 2

Druga generacja lampki nocnej całkowicie różni się, przynajmniej w kwestii wyglądu, od swojej poprzedniczki. Całkowicie zniknął dotykowy panel, który wcześniej znajdował się w górnej części, a dolna ramka została znacznie zmniejszona. Powód takich zmian jest prosty – Mijia Bedside Lamp 2 będzie w stanie zaoferować nam zdecydowanie więcej światła niż pierwsza generacja (400 lumenów zamiast 300 lumenów). Oczywiście to nadal lampka nocna, która nie będzie w stanie oświetlić całego pomieszczenia, ale nie taka jest jej rola.

xiaomi mijia bedside lamp 2 (3)

Czym wyróżnia się Xiaomi Mijia Bedside Lamp 2? Przede wszystkim wsparciem dla Apple HomeKit. Tym samym możemy sterować lampką nie tylko za pomocą aplikacji Xiaomi i głosowo z wykorzystaniem ich asystenta XiaoAI (mówiącego jedynie w języku chińskim), ale także poprzez Siri na iPhonie, iPadzie, Apple Watch czy dowolnym innym urządzeniu giganta z Cupertino wspierającym asystenta głosowego. Sprzęt ten może świecić nie tylko światłem białym, ale całym ogromem barw, jak miało to miejsce także w pierwszej generacji. Na froncie znajdziemy przyciski umożliwiające zmianę koloru światła na jeden z preinstalowanych stylów lub stworzyć własny, który będzie pasować do danej chwili.

xiaomi mijia bedside lamp 2 (1)

Urządzenie zostało wycenione na 169 juanów czyli około 93 zł. Co ciekawe wcześniejsza wersja zaraz po swoim debiucie kosztowała, na terenie Chin, 249 juanów, co przekłada się na około 138 zł. Xiaomi po raz kolejny udowadnia, że da się stworzyć ciekawy sprzęt w bardzo niskiej cenie. Sprzedaż lampki nocnej rusza już jutro, ale póki co będzie ona dostępna jedynie w Państwie Środka. Na tą chwile nie pojawiły się jakiekolwiek informacje na temat dostępności urządzenia w innych krajach, a w tym i w Polsce. Jeśli Xiaomi Mijia Bedside Lamp 2 przypadła wam jednak to gustu to nie ma powodów do obaw – lampka już niedługo powinna pojawić się w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do naszego kraju.

xiaomi mijia bedside lamp 2

Co myślicie o nowej lampce nocnej Xiaomi? Czy druga generacja, waszym zdaniem, prezentuje się lepiej niż jej poprzedniczka? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
1
Share