Laptop z ekranem E-Ink? Onyx Boox prezentuje nową klawiaturą przeznaczoną dla czytników e-booków

Laptop z ekranem E-Ink? Onyx Boox prezentuje nową klawiaturą przeznaczoną dla czytników e-booków

Firma Onyx Boox znana jest z produkcję czytników e-booków dla najbardziej wymagających użytkowników. Tym razem producent ten nie zaprezentował światu kolejnego czytnika, a dedykowaną klawiaturę, która ma sprawić, że sprzęty tego typu o przekątnej ponad 10 cali będą mogły stać się prawdziwym laptopem. Czy ma to sens?

Gadżet mający zrewolucjonizować pracę z tekstem

Bez wątpienia czytniki e-booków to sprzęt naprawdę popularny. Możliwość przeglądania plików testowych w różnych formatach na ekranie E-Ink sprawia, że całą bibliotekę możemy mieć w naszej kieszeni. Onyx Boox już jakiś czas temu zaskoczył fanów tego typu urządzeń umożliwiając im notowanie czy edycję tekstu przy pomocy rysika WACOM. I to tak naprawdę już sprawiło, że użyteczność czytników e-booków stała się jeszcze większa niż wcześniej. Teraz producent idzie o kolejny krok w przód. Według Onyx Boox wszyscy redaktorzy czy osoby, które na co dzień zajmują się edycją tekstu pokochają nowe akcesorium tej firmy.

Laptop z ekranem E-Ink? Onyx Boox prezentuje nową klawiaturą przeznaczoną dla czytników e-booków

Klawiatura Onyx Boox jest w pełni kompatybilna z czytnikami e-book tego producenta o przekątnej powyżej 10 cali. Klawiatura łączy się z czytnikiem poprzez Bluetooth i tak naprawdę cały proces parowania jest podobny do łączenia słuchawek z naszym smartfonem. Dodatkowo klawiatura posiada specjalnie wyprofilowane mocowanie, dzięki któremu można umieścić czytnik w taki sposób, że całość wyglądem przypomina laptopa. Akcesorium to jest kompatybilne z następującymi czytnikami e-booków:

  • Onyx Boox Note
  • Onyx Boox Note Pro
  • Onyx Boox Note 2
  • Onyx Boox Max 2 Pro
  • Onyx Boox Max 3

Zobacz także: Premier zakazuje sprzedaży artykułów związanych z koronawirusem na Allegro oraz OLX

Zaletą klawiatury ma być także czas pracy na jednym ładowaniu. Wystarczy 2-3 godziny, aby móc korzystać z akcesorium tego przez nawet kilka tygodni. Robi wrażenie, prawda? Ciężko mi powiedzieć na ile wygodne byłoby pisanie czy edycja tekstu na czytniku e-booków z ekranem E-Ink. Niemniej jednak jeśli jesteście zainteresowani zakupem tego sprzętu to jego rekomendowana cena w Polsce wynosi 169 zł.

Co myślicie o klawiaturze dedykowanej do czytników e-booków firmy Onyx Boox? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!