Premier zakazuje sprzedaży artykułów związanych z koronawirusem na Allegro oraz OLX

Premier zakazuje sprzedaży artykułów związanych z koronawirusem na Allegro oraz OLX
Źródło: Krystian Maj, KPRM

Każdego dnia docierają do nas kolejne informacje z całego świata dotyczące koronawirusa. Rząd naszego kraju stara się robić wszystko, aby uniknąć gigantycznej liczby zachorowań. Teraz premier Mateusz Morawiecki postanowił całkowicie zakazać sprzedaży artykułów związanych z koronawirusem na największych platformach sprzedaży internetowej.

Allegro i OLX muszą zmienić swoje regulaminy

Jeśli śledzicie sytuację to zapewne wiecie, że w momencie, gdy koronawirus pojawił się także w Europie sklepy oraz apteki przeżywają prawdziwe oblężenie. Zakup maseczek ochronnych, żeli bakteryjnych czy nawet mydła w wielu miejscach graniczy z cudem. Oczywiście są osoby, które postanowiły to wykorzystać i najzwyczajniej w świecie zarobić. Od jakiegoś czasu ceny maseczek ochronnych oraz żeli antybakteryjnych w Allegro czy OLX są często kilkadziesiąt razy droższe niż kilka tygodni wcześniej. I właśnie z tego powodu postanowił zainterweniować premier. Ostatnio wprowadzona specustawa daje Mateuszowi Morawieckiemu możliwość wpłynięcia na regulaminy internetowych serwisów sprzedażowych.

Decyzja premiera sprawia, że OLX oraz Allegro muszą zablokować wszystkie aktualne oferty sprzedaży maseczek i środków dezynfekcyjnych. Dodatkowo zostanie wprowadzony także zakaz umieszczenia nowych ofert sprzedaży tych towarów, a w regulaminie serwisów sprzedaży internetowej ma znaleźć się punkt, który będzie mówić jasno, że sprzedaż tych produktów na OLX czy Allegro nie jest dozwolona. Decyzja premiera została oficjalnie ogłoszona wczoraj. Jak wpłynęło to na sytuację na Allegro czy OLX?

Zobacz także: To już oficjalnie – Huawei P40 i P40 Pro zadebiutują 26 marca podczas konferencji online

Tak naprawdę zarówno maseczki ochronne jak i żele antybakteryjne nadal możemy w serwisach tych kupić. Oczywiście twórcy Allegro czy OLX muszą mieć chwilę, aby dostosować się do nowych zasad, ale ciężko powiedzieć kiedy faktycznie artykuły związane z koronawirusem całkowicie znikną z tych serwisów sprzedażowych. Oczywiście oferty nadal będą pojawiać się na grupach na Facebooku czy tamtejszym Marketplace, ale musimy pamiętać o tym, że to właśnie Allegro oraz OLX są najpopularniejsze w naszym kraju.

Co myślicie o decyzji premiera Mateusza Morawieckiego? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!