Lemur Pro to lekki, wydajny laptop z dobrą baterią i otwartoźródłowym oprogramowaniem

Lemur Pro to lekki, wydajny laptop z dobrą baterią i otwartoźródłowym oprogramowaniem

System76 to firma znana dzięki systemowi operacyjnemu Pop!_OS. Muszę jednak zaznaczyć, że przede wszystkim jest ona producentem komputerów, między innymi laptopów. Przedsiębiorstwo właśnie zaprezentowało notebooka Lemur Pro, który wyróżnia się bardzo dobrą baterią i ogromną wydajnością.

System76 Lemur Pro

System76 to firma znana z produkcji komputerów pracujących pod kontrolą ich własnej dystrybucji Linuxa – Pop!_OS. Nie inaczej jest w przypadku ich nowego produktu – laptopa Lemur Pro. Wyposażony on jest oczywiście w Pop!_OS oraz Coreboot (w skrócie: jest to otwartoźródłowy BIOS komputera), a to co wyróżnia ten sprzęt to procesor najnowszej generacji oraz świetny czas pracy na baterii aż do 14 godzin. Połączenie tych cech sprawia, że otrzymujemy wydajny i bezpieczny mobilny laptop nad którym mamy pełną kontrolę.

Jak dokładnie prezentuje się specyfikacja Lemur Pro? W najtańszej wersji dostajemy procesor Intel Core i5-10210U, 8 gigabajtów pamięci RAM DDR4 2666 MHz, dysk SSD SATA3 o pojemności 240 gigabajtów oraz rok gwarancji. Ponadto mamy wyświetlacz o przekątnej 14,1 cala o rozdzielczości Full HD, podświetlaną klawiaturę i kamerkę do rozmów wideo. Laptop zapewnia nam takie porty jak 2 x USB-A 3.1, USB typu C, HDMI oraz czytnik kart pamięci. Ile kosztuje Lemur Pro w tej konfiguracji? 1099 USD, co aktualnie daje 4564 złotych polskich.

Natomiast za dobry – jak na dzisiejsze czasy – zestaw, tj. i5-10210U, 16 GB RAM – dysk NVMe 250 GB, przyjdzie nam zapłacić 1219 USD, czyli 5062 złotych polskich. Myślę, że warto dopłacić do tej konfiguracji, bowiem pozwoli ona na o wiele wygodniejszą pracę. Muszę również wspomnieć o tym, że istnieje możliwość umieszczenia procesora i7-10510U, do 40 gigabajtów pamięci RAM, dysk główny NVMe do 2 TB, dysk dodatkowy NVMe do 2 TB, a także rozszerzenie gwarancji do 3 lat, dokupienie torby oraz ładowarki 65 W.

Chcielibyście korzystać z Lemur Pro? A może znacie lepsze propozycje w tej cenie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!