Pop!_OS 19.10 od System76 już jest dostępny do pobrania!

Pop!_OS 19.10 od System76 już jest dostępny do pobrania!

Dopiero co swoją premierę miało Ubuntu 19.10 Eoan Ermine, a już ludzie z System76 przygotowali kolejną odsłonę swojego systemu. Analogicznie do poprzednich wersji, nowy Pop!_OS został oznaczony kodem 19.10 i wnosi kilka ciekawych nowości.

Pop!_OS to system tworzony przez firmę System76, bazujący na wydaniach Ubuntu i podobnie jak produkt od Canonical wykorzystuje środowisko graficzne GNOME. W tym miejscu podobieństwa się kończą. To właśnie w Pop!_OS mamy szansę ujrzeć ciekawe nowości o wiele szybciej (chociażby automatyczną instalację sterowników graficznych NVIDIA), a sam interfejs jest pozbawiony kilku upiększeń, dzięki czemu jest o wiele bardziej przejrzysty.

Warto sprawdzić: Pop!_OS 19.04 już jest! Co nowego w najbarwniejszej dystrybucji Linuksa?

Pop!_OS 19.10 już jest!

W ubiegłym tygodniu swoją premierę miało Ubuntu 19.10 Eoan Ermine. Domyślaliśmy się więc, że wydanie Pop!_OS 19.10 to kwestia kilku dni. Łatwo można zauważyć, że nowe wydanie Pop!_OS bazuje na Ubuntu 19.10.

Pop!_OS 19.10 ma wiele nowości, które mogliśmy zobaczyć w Ubuntu – chociażby GNOME 3.34, Linux Kernel 5.3 czy lepsze wsparcie dla Wayland. Największym dodatkiem najnowszej wersji Pop!_OS to nowy ciemny motyw, który działa w całym systemie. Poza tym, ulepszono efekty dźwiękowe i dodano wsparcie dla wykonywania aktualizacji offline.

Warto przeczytać: To już! Canonical udostępniło Ubuntu 19.10 Eoan Ermine w wersji stabilnej!

Rekomendowane wymagania sprzętowe dla Pop!_OS 19.10 to 4 gigabajty pamięci RAM, 16 gigabajtów wolnej przestrzeni dyskowej oraz 64-bitowy procesor. System ten wydawany jest w dwóch wersjach – jedna jest dla użytkowników układów graficznych AMD lub Intel, a druga dla właścicieli kart graficznych NVIDIA. Obydwa obrazy ISO potrzebne do instalacji znajdziecie na oficjalnej stronie Pop!_OS.

Jak podoba się Wam nowe wydanie Pop!_OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!