Znamy datę premiery gamingowego Lenovo Legion Y90. Zapowiada się świetnie!

Znamy datę premiery gamingowego Lenovo Legion Y90. Zapowiada się świetnie!

W sieci pojawia się coraz to więcej informacji na temat nadchodzącego gamingowego smartfona Lenovo. Tak się składa, że poznaliśmy właśnie jego oficjalną datę premiery. Oto, kiedy Lenovo Legion Y90 ujrzy światło dzienne. 

Kiedy Lenovo Legion Y90 zadebiutuje na rynku?

Wszystko wskazuje na to, że omawiany smartfon oficjalnie zostanie pokazany światu już 28 lutego bieżącego roku. Co ciekawe, tego samego dnia może zadebiutować także gamingowy tablet z serii Legion. Nieoficjalnie mówi się także, że Lenovo Legion Y90 zadebiutuje globalnie jako Lenovo Legion Phone 3. 

Znamy datę premiery gamingowego Lenovo Legion Y90. Zapowiada się świetnie!

Co już wiemy na temat Lenovo Legion Y90?

Wszystkie wcześniejsze plotki sugerują, że smartfon zostanie wyposażony w 6,92-calowy wyświetlacz Samsung E4 wykonany w technologii OLED. Charakteryzować się ma on rozdzielczością Full HD+,  odświeżaniem obrazu z częstotliwością 144 Hz oraz częstotliwością próbkowania dotyku na poziomie 720 Hz. Co ciekawe, ekran prawdopodobnie nie będzie posiadać żadnych wycięć, a więc ramki będą symetryczne zarówno na górze, jak i na dole. 

Na wyposażeniu nie zabraknie oczywiście najwydajniejszego procesora firmy Qualcomm, czyli Snapdragona 8 Gen1, który składa się z jednego rdzenia Cortex-X2 o taktowaniu 3.00 GHz, trzech rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.50 GHz i czterech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 1.80 Zestaw uzupełniać będzie układ graficzny Adreno 730. Na pokładzie Lenovo Legion Y90 znaleźć się ma także 18 GB fizycznej pamięci RAM LPDDR5 oraz 4 GB wirtualnej pamięci RAM. 

Znamy datę premiery gamingowego Lenovo Legion Y90. Zapowiada się świetnie!

Najnowsze informacje udostępnione w sieci pokazują, że smartfon w benchmarku Master Lu uzyskał wynik 1116310. Sprawia to, że omawiany model jest jednym z rekordzistów wyposażonych w ten procesor. Na dane użytkownika Lenovo przeznaczyć ma nawet 1 TB pamięci wewnętrznej. 

Lenovo Legion Y90 energię czerpać ma z akumulatora o pojemności 5600 mAh, który prawdopodobnie wspierany będzie przez technologię szybkiego ładowania o mocy 68 W. Na ten moment nie wiadomo zbyt wiele o zastosowanych aparatach, ale te w przypadku gamingowych wersji smartfonów schodzą raczej na dalszy plan. 

Pozostaje nam jedynie zaczekać na oficjalną premierę Lenovo Legion Y90. Wtedy powinniśmy poznać wszystkie szczegóły na temat specyfikacji technicznej, jak i wszystkich funkcji.

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!