Lenovo ThinkPad X1 Fold czyli pierwszy składany komputer zaprezentowany na CES 2020

Lenovo ThinkPad X1 Fold czyli pierwszy składany komputer zaprezentowany na CES 2020

Plotki na temat składanego komputera Lenovo pojawiały się już od jakiegoś czasu. Producent postanowił jednak zaprezentować ten sprzęt już na targach CES 2020 w Las Vegas. Nie wiemy dokładnie kiedy urządzenie to trafi do sprzedaży, ale to ma stać się jeszcze w tym roku. Przyjrzyjmy się bliżej nowości Lenovo!

Lenovo ThinkPad X1 Fold

Tak naprawdę prototyp składanego komputera Lenovo widzieliśmy już w zeszłym roku. Niemniej jednak właśnie na targach Consumer Electronic Show 2020 w Las Vegas zobaczyliśmy coś co ma wyglądać dokładnie tak, jak końcowy produkt, który jeszcze w tym roku trafi na rynek. Cena tego urządzenia została ustalona na poziomie aż 2499 dolarów czyli około 9520 zł. Tanio nie jest, ale bez wątpienia Lenovo ThinkPad X1 Fold może zostać nazwany sprzętem rewolucyjnym i znajdzie się ogrom osób, którym urządzenie to przypadnie do gustu. Komputer został wyposażony w giętki wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala oraz proporcjach 4:3. Ekran ten posiada jedną linię gięcia, a to sprawia, że sprzęt ten może pełnić rolę zarówno laptopa, tabletu czy nawet urządzenia do rysowania.

Lenovo ThinkPad X1 Fold czyli pierwszy składany komputer zaprezentowany na CES 2020

Lenovo ThinkPad X1 Fold trafi na rynek z Windowsem 10. Niemniej jednak producent nadal czeka na ukończenie przez Microsoft Windowsa 10X, który ma idealnie sprawdzić się w sprzętach z składanymi wyświetlaczami. Jeśli system ten zostanie ukończony to bardzo możliwe, że Lenovo wprowadzi na rynek swoje komputery właśnie z Windowsem 10X. Dodatkowo pojawi się także wariant z modemem 5G. Dodatkowym akcesorium będzie także klawiatura Bluetooth Mini Fold Keyboard, która po złożeniu komputera jest chowana w środku przy użyciu magnesów i ładowana bezprzewodowo.

Lenovo ThinkPad X1 Fold czyli pierwszy składany komputer zaprezentowany na CES 2020

Zobacz także: Asus zaprezentował ultrasmukłego laptopa – poznajcie ROG Zephyrus G15!

Oczywiście po złożeniu oba ekrany są całkowicie niezależne i możemy uruchomić na nich zupełnie inne programy czy aplikacje. Obudowa w całości została wykonana z lekkich stopów i włókna węglowego. Bez wątpienia Lenovo ThinkPad X1 Fold wygląda naprawdę ciekawie i już teraz czekam z niecierpliwością na moment, kiedy po raz pierwszy będę mógł wziąć go do ręki. Czy sprzęt ten odmieni rynek? Czas pokaże!

Co myślicie o Lenovo ThinkPad X1 Fold? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!