Lenovo ThinkPad X1 Fold powoli wchodzi do Polski!

Lenovo ThinkPad X1 Fold

W październiku tego roku przedstawiono dwa, bardzo ciekawe urządzenia od Lenovo. Jednym z nich jest Lenovo ThinkPad X1 Fold – pierwszy składany laptop, który wzbudził niemałe zainteresowanie wśród społeczności. Już niedługo będzie oficjalnie dostępny w Polsce!

Lenovo ThinkPad X1 Fold – kiedy będzie i za ile w Polsce?

Wczoraj, 9 grudnia odbył się webinar poświęcony Lenovo ThinkPad X1 Fold. Jest to pierwszy tego typu sprzęt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Podczas tego wydarzenia dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy na jego temat, ale najważniejsze jest to, że poznaliśmy datę premiery tego laptopa w Polsce. Już pod koniec stycznia 2021 r., Lenovo ThinkPad X1 Fold trafi na sklepowe półki w naszym kraju. Jego europejska cena zaczyna się od 2999 euro, a w naszym kraju, na ten moment, powinna wynosić ok. 15000 zł. Trzeba przyznać, że nie jest to tani sprzęt, ale jest on jednak na swój sposób wyjątkowy i temu się zaprzeczyć nie da.

Lenovo ThinkPad X1 Fold

Warto przeczytać: ThinkPad C13 Yoga to Chromebook z TrackPointem i procesorem AMD

Co oferuje Lenovo ThinkPad X1 Fold? Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, składany ekran. Jest to matryca OLED o rozdzielczości 2K i przekątnej wynoszącej 13.3 cala. Napędza go procesor Intel Core i5-L16G7 z technologią Intel Hybrid Technology oraz 8 GB pamięci operacyjnej. Zapewnia to wysoką wydajność przy jednoczesnym zachowaniu energooszczędności. To czyni go bardzo ciekawym narzędziem do pracy, biorąc pod uwagę jego mobilność, czas pracy na baterii oraz wsparcie dla takich akcesoriów jak dedykowana klawiatura czy też rysik. Lenovo ThinkPad X1 wspiera też wszystkie nowoczesne standardy łączności – sieć 5G oraz Wi-Fi 6. Całość zamknięta jest w obudowie wykonanej z aluminium i magnezu wraz ze skórzanymi wstawkami. Jak widać, nie tylko cena wskazuje, że to produkt premium, ale też wykonanie. Nie mogę doczekać się premiery tego laptopa w Polsce, z pewnością będę chciał je obejrzeć z bliska osobiście.

Jak Wam się podoba Lenovo ThinkPad X1 Fold? Co sądzicie na ego temat?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!