Czy słuchawki dla graczy muszą być drogie? Lenovo swoim modelem oznaczonym jako Y Gaming Stereo Headset chce udowodnić, że za około 180 zł jesteśmy w stanie kupić prawdziwie gamingowy sprzęt, który idealnie sprawdzi się zarówno podczas wielogodzinnych gier jak i słuchania muzyki. Czy tak jest w rzeczywistości? Zapraszamy na recenzję!

Specyfikacja słuchawek Lenovo

  • Typ słuchawek: nauszne zamknięte,
  • 50 mm przetworniki neodymowe,
  • Czułość 100 dB,
  • Pasmo przenoszenia 20 Hz – 20000 Hz,
  • Impedancja 32 omy,
  • Mikrofon chowany w muszli słuchawek z redukcją szumów,
  • Złącze jack 3,5 mm,
  • Wymiary: 207 x 172 x 95 mm,
  • Waga: 270 g.
  • Zawartość zestawu: słuchawki Lenovo Legion Y Gaming Headset, instrukcja szybkiego startu, rozdzielacz z jack 3,5 mm na 2 x jack 3,5 mm.

Wygląd i jakość wykonania

Sam wygląd słuchawek Lenovo bardzo przypadł mi do gustu. Połączenie tworzywa imitującego włókno węglowe z czerwonymi poduszkami rzuca się w oczy i robi naprawdę dobre wrażenie. Oczywiście nie mogło zabraknąć loga Legion, ale te zostało umiejętnie wkomponowane w muszle słuchawek. Niestety, ale Lenovo Legion Y Gaming Headset wypadają znacznie gorzej w kwestii jakości wykonania.

LENOVO LEGION Y GAMING HEADSET (5)

Całość jest stworzona z tworzywa średniej jakości. Oczywiście ciężko wymagać aluminium czy drewna w słuchawkach za 180 zł, ale sprzęt ten nie sprawia wrażenia solidnego czy wytrzymałego. Jednocześnie jest on niesamowicie lekki co potęguje poczucie, że to co trzymamy w rękach jest tanim produktem, w którym na czymś producent musiał zaoszczędzić. Kabel pokryty jest materiałowym oplotem, który sprawia, że ten się nie plącze i jednocześnie zabezpiecza go przed nagłym uszkodzeniem. Nauszniki zamontowane są na obrotowym zawiasie, dzięki czemu możemy obrócić je o 90 stopni i dopasować do kształtu naszych uszu czy głowy. Na szczęście zawiasy sprawiają wrażenie wyjątkowo solidnych, a co za tym idzie nie powinniśmy martwić się o to, że nie wytrzymają próby czasu.

Wygoda

I tutaj Lenovo Legion Y Gaming Headset naprawdę mnie zaskoczył. Poduszki wykonane z wyjątkowo miękkiego materiału zapewniają nie tylko wygodę, ale także odpowiedni przepływ powietrza. Dźwięki otoczenia są odpowiednio izolowane, ale bez problemu usłyszymy gdy ktoś będzie chciał oderwać nas od gry czy słuchania muzyki. Po założeniu słuchawek po raz pierwszy na głowę czułem delikatny ucisk, ale bardzo szybko się do tego przyzwyczaiłem i mogłem pracować czy grać w nich przez cały dzień. Niestety, ale słuchawki ześlizgują się z uszu nawet przy niewielkim, ale jednocześnie dynamicznym ruchu głową. O tym musimy pamiętać aby nagle te nie znalazły się na podłodze.

LENOVO LEGION Y GAMING HEADSET (7)

Jakość dźwięku

Słuchawki Lenovo Legion są sprzętem stworzonym przede wszystkim do gier, ale nie byłbym sobą gdybym nie sprawdził jak sprzęt ten radzi sobie z muzyką. I muszę przyznać, że jak na słuchawki za niespełna 180 zł urządzenie radzi sobie zaskakująco dobrze. Tak naprawdę niezależnie czy podłączymy go do komputera, DAPa, zewnętrznej karty dźwiękowej czy telefonu dźwięk jest bardzo zbliżony.

Słuchawki grają zdecydowanie ciepłą barwą. Separacja poszczególnych pasm pozostawia wiele do życzenia, a scena jest niewielka. Lenovo Legion Y Gaming Headset nie przypadną także do gustu tym wszystkim, którzy uwielbiają bas. Oczywiście pasmo to jest tutaj obecne, ale bas nie schodzi zbyt nisko, jest punktowy i płaski. Jednocześnie jeśli nie przykładacie większej wagi do technicznych aspektów muzyki i chcecie wykorzystać słuchawki jedynie do odtwarzania ulubionych utworów to w zupełności ich jakość powinna wam wystarczyć. Gamingowe słuchawki Lenovo nie grają źle, w szczególności jeśli spojrzymy na nie przez pryzmat niskiej ceny.

Co z grami?

Słuchawki gamingowe to jednak sprzęt stworzony przede wszystkim do grania. I tutaj Lenovo Legion Y Gaming Headset radzą sobie bardzo dobrze. W grach multiplayer bez problemu usłyszymy dokładnie, z której strony nadciąga przeciwnik. Chiński producent zadbał o prawdziwy system stereo pozwalający nam usłyszeć każdy szept czy dźwięk. I to tak naprawdę jest najmocniejszą stroną słuchawek Lenovo.

Mikrofon pozostawia wiele do życzenia

LENOVO LEGION Y GAMING HEADSET (4)

Niestety, ale współgracze nie specjalnie polubią mikrofon z Lenovo Legion Y Gaming Headset. Sam mikrofon chowany jest w lewym nauszniku, a dzięki gumowemu teleskopowi bez problemu dopasujemy go do pozycji naszych ust. I to tak naprawdę jedyna jego zaleta. Sam producent z specyfikacji chwali się redukcją szumów, ale niestety słowa te nie odnalazły jakiegokolwiek odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jakość rejestrowanego dźwięku jest mizerna, pojawiają się liczne szumy i niejednokrotnie słyszałem od graczy w mojej drużynie, że mój mikrofon jest fatalnej jakości. Jeśli zatem chcecie używać słuchawek Lenovo do gier, w których potrzebna jest głosowa komunikacja polecam zaopatrzyć się w dodatkowy mikrofon, który wypadnie zdecydowanie lepiej niż ten wbudowany w Legion Y Gaming Headset.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here