Lenovo z rekordowymi przychodami w roku finansowym 2018/2019!

lenovo logo 1

Firma Lenovo poinformowała świat o swoich wynikach finansowych. Dzięki strategii inteligentnej transformacji oraz skutecznemu zarządzaniu wszystkimi segmentami działalności wyniki te są wyjątkowo dobre!

Rekordowy rok Lenovo

Po raz pierwszy w historii Lenovo uzyskało całoroczne przychody na poziomie przekraczającym 50 miliardów dolarów – rekordowa kwota wyniosła 51 miliardów dolarów, co przełożyło się na wzrost o 12,5% w ujęciu rok do roku. Sytuację chińskiej firmy tak naprawdę najlepiej obrazuje dochód firmy przed opodatkowaniem, który wzrósł aż o 459%. Co więcej dochód netto wzrósł z ujemnego poziomu 189 miliardów dolarów w poprzednim roku do 597 miliardów dolarów (dochód większy o 786 miliardów dolarów). Na całoroczne wyniki finansowe bardzo mocno wpłynął czwarty kwartał wyróżniający się znaczącą poprawą przychodów i zysków z wszystkich działów firmy. Najlepiej sytuację finansową Lenovo obrazuje poniższa lista:

  • Lenovo odnotowuje rekordowe wyniki za rok fiskalny z najwyższymi w historii przychodami na poziomie 51 mld USD, co oznacza wzrost o 12,5% w ujęciu rok do roku
  • Strategia inteligentnej transformacji zwiększa dochód przed opodatkowaniem do 856 mln USD — wynik ponad czterokrotnie (459%) wyższy w ujęciu rok do roku
  • Dochód netto wyniósł 597 mln USD — wzrost o 786 mln USD w porównaniu z zeszłym rokiem
  • Solidne wyniki za czwarty kwartał to dwucyfrowy wzrost (10,1% r/r) przychodów do poziomu 11,7 mld USD, wzrost przychodów i zysków wszystkich działów po raz pierwszy od przejęcia działu x86 i Motoroli, a także wyższa rentowność: dochód przed opodatkowaniem na poziomie 180 mln USD, wyższy o 389% r/r i dochód netto 118 mln USD, wyższy o 261% r/r.

Lenovo z rekordowymi przychodami w roku finansowym 2018/2019!Zobacz także: Lenovo Z6 Lite z Qualcomm Snapdragonem 710 zaprezentowany w Chinach

Biorąc pow uwagę takie wyniki finansowe nikogo nie powinno dziwić zadowolenie zarządu. CEO i prezes Lenovo, Yang Yuanqing zaznaczył, że w przyszłości chińska firma będzie mogła pochwalić się jeszcze lepszymi wynikami finansowymi, a przypływ środków pozwoli na dalszy rozwój oraz wprowadzanie na rynek coraz to lepszych urządzeń czy produktów. Z niecierpliwością czekamy na nowe urządzenia Lenovo!

Lenovo z rekordowymi przychodami w roku finansowym 2018/2019!

Kupiliście w zeszłym roku jakikolwiek sprzęt Lenovo czy Motoroli przyczyniając się do rekordowych wyników finansowych chińskiej firmy? Pochwalcie się nimi w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!