Lenovo Z6 na horyzoncie. Kolejny średniak trafi na rynek

lenovo z6 1

Pamiętacie Lenovo Z5? Ten średniopółkowy model zadebiutował w zeszłym roku z Qualcomm Snapdragonem 636. Według najnowszych informacji już niedługo zadebiutować ma następca tego urządzenia czyli Lenovo Z6.

Po co nam Lenovo Z6?

Nie zrozumcie mnie źle. Sam jestem ogromnym fanem średniaków, ponieważ bardzo często oferują one doskonały stosunek ceny do możliwości. Niemniej jednak uważam, że premiera Lenovo Z6 wcale nie jest potrzebna światu. Chiński producent zaprezentował nam już Lenovo Z6 Pro czyli tegorocznego flagowca z Qualcomm Snapragodem 855, który oczywiście skierowany jest do najbardziej wymagających użytkowników. Niedługo później na rynku pojawił się Lenovo Z6 Youth Edition znany też jako Lenovo Z6 Lite. I to powinien być bezpośredni następca zeszłorocznego Lenovo Z5. Qualcomm Snapdragon 710 jest jednostką, która w zupełności wystarczy większości przeciętnych użytkowników. Oczywiście sporo zależy od samej optymalizacji, ale zakładam, że w tej kwestii producent z Państwa Środka nas nie rozczaruje. Po co nam zatem Lenovo Z6? Niestety, ale tego nie rozumiem.

lenovo z6 3Zobacz także: Lenovo Z6 Lite z Qualcomm Snapdragonem 710 zaprezentowany w Chinach

Co ze specyfikacją?

Firma Lenovo opublikowała trzy zdjęcia prezentujące fragment nadchodzącego urządzenia oraz samo pudełko. Model ten ma pojawić się na rynku w najbliższej przyszłości, ale konkretna data premiery nie została ujawniona. Tak naprawdę o specyfikacji nie wiemy zbyt wiele. Plotki mówią o Qualcomm Snapdragonie 730 oraz 6 GB RAM-u, a co za tym idzie Lenovo Z6 miałby znaleźć swoje miejsce pomiędzy Z6 Lite i Z6 Pro. Smartfon ten może być konkurentem dla Redmi K20, który niedawno zadebiutował w Chinach.

lenovo z6 2

Czy możemy spodziewać się Lenovo Z6 także w Europie? Raczej nie. Chiński producent skupia się przede wszystkim na rynku chińskim i swoimi urządzeniami próbuje podbić serca tamtejszych klientów. Oczywiście Lenovo nadal pozostaje daleko w tyle za takimi firmami jak Xiaomi, OPPO czy vivo, ale tegoroczny flagowiec, który wydaje się wyjątkowo ciekawym urządzeniem, może odmienić sytuację. Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń!

Co myślicie o smartfonach Lenovo? Czekacie na premierę kolejnego smartfona chińskiego producenta?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!