Strona główna Aktualności LG G8 ThinQ numerem jeden według niezależnej organizacji VCX

LG G8 ThinQ numerem jeden według niezależnej organizacji VCX

-

Flagowce LG nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Niestety model oznaczony jako G8 ThinQ nadal nie trafił do naszego kraju. Teraz jego aparaty zostały przetestowane przez niezależną organizację VCX.

LG G8 ThinQ królem zdjęć?

Zacznijmy od tego czym tak naprawdę jest VCX. Jest to globalna organizacja non-profit, która ma za zadanie testowanie aparatów w smartfonach. Zrzesza ona ponad dwudziestu producentów telefonów oraz sensorów stosowanych w urządzeniach różnych firm. VCX ma wyróżniać się przejrzystymi i uczciwymi standardami testowania uzgodnionymi przez firmy członkowskie. Jakiś czas temu organizacja postanowiła przetestować tegorocznego flagowca LG i teraz postanowiła podzielić się wynikami.

vcx lg g8 thinq
TOP 10 rankingu przygotowanego przez VCX

LG G8 ThinQ uzyskał 77 punktów na 100 możliwych i tym samym zajął pierwsze miejsce w rankingu. Testowane były zarówno zdjęcia dzienne, jak i te wykonywane w nocy czy w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Oprócz jakości obrazu, specjaliści z VCX przetestowali działanie automatycznej regulacji ostrości, szybkość wykonywania zdjęć, stabilizację, odwzorowanie kolorów oraz stopień zaszumienia obrazu.

Zobacz też: LG na MWC 2019 zaprezentowało LG V50 ThinQ 5G oraz LG G8 ThinQ

Czy to oznacza, że LG G8 ThinQ możemy nazwać królem fotografii mobilnej? Nie do końca. Flagowiec koreańskiego producenta wyprzedził wprawdzie takich gigantów jak Huawei Mate 20 Pro, Huawei P20 Pro czy Samssunga Galaxy S9 Plus, ale tak naprawdę nic to nie oznacza. VCX nadal nie przetestowało tegorocznych flagowców większości firm. Tym samym w rankingu nie znajdziemy Samsunga Galaxy S10, Galaxy S10+, Xiaomi Mi9, Nokii PureView czy Huawei P30 i P30 Pro. Tym samym ciężko stwierdzić jak faktycznie LG G8 ThinQ wypada na tle konkurencyjnych topowych smartfonów. Nadal mamy nadzieję, że sprzęt ten w najbliższym czasie trafi do polskiej dystrybucji, a co za tym idzie będziemy go w stanie przetestować i my i porównać z konkurencyjnymi telefonami.

Co myślicie o wyniku uzyskanych przez LG G8 ThinQ w testach wykonanych przez organizację VCX? Czy wierzycie w rzetelność tego typu zestawień? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej