LG i ZTE odpuszczają targi MWC 2020 z powodu koronawirusa

lg v40 thinq (1)
LG V40 ThinQ

Temat koronawirusa nazwanego roboczo 2019-nCoV jest na tyle poważny, że tak naprawdę słyszymy o nim każdego dnia. Teraz w sieci pojawiły się informacje mówiące, że ZTE i LG nie pojawią się na targach Mobile World Congress 2020 w Barcelonie właśnie w powodu możliwości zarażenia.

Koronawirus może zagrozić MWC?

Targi Mobile World Congress 2020 odbędą się w dniach 24-27 lutego w Barcelonie. Oczywiście w Hiszpanii co roku producenci z całego świata pokazują światu swoje nowości, które chwilę później trafiają do regularnej sprzedaży. Tym razem sytuacja może wyglądać jednak inaczej. Powodem zmiany jest oczywiście wspomniany wcześniej koronawirus 2019-nCoV. Oczywiście sami organizatorzy targów wydali oświadczenie, że wszystko zostanie zaplanowane tak, aby zapewnić uczestnikom maksymalne bezpieczeństwo, ale firmy nie chcą narażać swoich pracowników.

Zacznijmy od firmy LG. Producent ten wydał nawet oficjalny komunikat, w którym jasno mówi, że wycofuje się w targów Mobile World Congress 2020 w Barcelonie właśnie z powodu koronawirusa. Co więcej firma zapowiada, że w najbliższej przyszłości zorganizuje własne wydarzenie, na który zaprezentuje światu swoje nowości. Pełne oświadczenie LG Electronics możecie znaleźć niżej. Co z ZTE? Tutaj oczywiście powód rezygnacji z uczestnictwa w targach MWC 2020 jest identyczny. Chiński producent nie chce narażać zdrowia swoich pracowników i woli zaprezentować swoje nowości w samym Państwie Środka.

LG Electronics ściśle monitoruje sytuację związaną z wybuchem epidemii koronawirusa, który nadal rozprzestrzenia się poza granicami Chin i został niedawno ogłoszony globalnym zagrożeniem przez Światową Organizację Zdrowia. W związku z tym, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo swoich pracowników, partnerów i Klientów, firma postanowiła wycofać się z udziału w targach MWC 2020 w Barcelonie. Decyzja ta eliminuje ryzyko narażenia setek pracowników LG na podróże międzynarodowe, które już teraz stały się bardziej restrykcyjne, ponieważ wirus nadal rozprzestrzenia się poza granicami kraju. W związku z zaistniałym zagrożeniem zdrowia i życia, LG modyfikuje swoją strategię ekspozycji i w najbliższej przyszłości będzie organizować osobne wydarzenia, aby zaprezentować najnowsze portfolio i strategię produktową na 2020 rok na rynkach lokalnych. Z góry dziękujemy za Państwa zrozumienie w tym trudnym i pełnym wyzwań czasie.

Zobacz także: LG w końcu ujawnia plan aktualizacji swoich smartfonów z rynku europejskiego do Androida 10

Czy inni producenci pójdą tą samą droga? Ciężko powiedzieć. Na targach bez wątpienia pojawi się ogrom osób z różnych stron świata, a w tak dużym skupisku ludzi zarażenie koronawirusem 2019-nCoV jest możliwe. Niemniej jednak nie popadałbym w panikę. Same targi Mobile World Congress 2020 bez wątpienia się odbędą i zapewne większość firm pokaże światu swoje nowości. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat.

Na zdjęciu głównym znajduje się LG V40 ThinQ, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o decyzji LG oraz ZTE? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!