LG w końcu ujawnia plan aktualizacji swoich smartfonów z rynku europejskiego do Androida 10

lg v40 thinq (1)
LG V40 ThinQ

Android 10 został zaprezentowany przez Google jakiś czas temu, ale nadal nie wszyscy producenci zaktualizowali swoje smartfony. Oczywiście nowa wersja systemu z zielonym robocikiem w pierwszej kolejności trafia na flagowce, a dopiero później na średniaki czy budżetowce. Teraz trochę więcej informacji na ten temat postanowiło ujawnić LG!

Które smartfony LG otrzymają Androida 10?

Tak naprawdę koreański producent już jakiś czas temu rozpoczął aktualizację niektórych swoich smartfonów do Androida 10. Niestety, ale aktualizacja ta dotyczyła jedynie urządzeń przeznaczonych na rynek Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej. Co z Europą? Do tej pory LG milczało w tej kwestii. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Portal LG Italia opublikował listę urządzeń, które jeszcze w tym roku otrzymają aktualizację do najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem. Kiedy zatem możemy spodziewać się pierwszych aktualizacji na Starym Kontynencie?

LG w końcu ujawnia plan aktualizacji swoich smartfonów z rynku europejskiego do Androida 10

Pierwszym smartfonem, który otrzyma Androida 10 będzie LG V50 ThinQ. Sprzęt ten ma otrzymać aktualizację w lutym tego roku, ale musimy pamiętać, że każda aktualizacja jest rozsyłana falami, a co za tym idzie nie wszyscy posiadacze tego telefonu otrzymają powiadomienia w tym samym czasie. I niestety to jedyny smartfon koreańskiego producenta, który w pierwszym kwartale tego roku otrzyma Androida 10. Kolejna fala aktualizacji rozpocznie się dopiero w drugim kwartale. Tutaj także LG nie rozpieszcza swoich klientów, ponieważ w okresie tym zaktualizowany zostanie tylko i wyłącznie model oznaczony G8X ThinQ Dual Screen.

Zobacz także: LG na CES 2020 zaprezentowało cały ogrom nowych modeli telewizorów!

Trzeci kwartał przyniesie aktualizację do najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem dla modeli LG G7, G8S oraz V40, a w czwartym kwartale Androida 10 otrzymają modele K50s, K40s, K50 oraz Q60. I to tyle. Nic nie wskazuje na to, że lista ta będzie rozwijana, ponieważ LG nie jest znane z tego, że aktualizuje wiele urządzeń. Niemniej jednak jeśli korzystacie z smartfona koreańskiego giganta, którego nie ma na liście to pozostaje wam mieć nadzieję, że tym razem sytuacja się zmieni.

Na zdjęciu głównym znajduje się LG V40 ThinQ, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Korzystacie z smatfonów LG? Co myślicie na ich temat? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!