LG na targach CES 2020 zaprezentuje nowe telewizory OLED 8K z obsługą AirPlay 2 oraz HomeKit

LG na targach CES 2020 zaprezentuje nowe telewizory OLED 8K z obsługą AirPlay 2 oraz HomeKit

Targi CES 2020 w Las Vegas nadchodzą wielkimi krokami. Konferencja firmy LG zaplanowana jest na 7 stycznia tego roku. Koreański gigant jednak już teraz zapowiedział co zobaczymy w Las Vegas. Fani telewizorów z najwyższej półki bez wątpienia będą zadowoleni!

LG chce zaskoczyć świat nowymi telewizorami

Koreański producent na CES 2020 w Las Vegas chce pokazać światu aż osiem nowych telewizorów z wsparciem dla rozdzielczości 8K. Bez wątpienia najciekawszymi sprzętami będą telewizory z najwyższej linii Signature OLED o przekątnych 77 oraz 88 cali. Oczywiście nie zabraknie także modeli 65 i 75 calowych z matrycami wykonanymi w technologii QLED lub NanoCell. Każde z nowych urządzeń, które zostanie zaprezentowane na targach CES 2020 w Las Vegas będzie w pełni kompatybilne z Apple AirPlay 2 oraz HomeKit.

Wsparcie dla AirPlay 2 zapewnia użytkownikom urządzeń Apple możliwość sterowania innymi urządzeniami i strumieniowania multimediów za pomocą Siri. Co więcej zgodność z HomeKit umożliwia sterowanie urządzeniami dodanymi do aplikacji Home giganta z Cupertino. Dzięki systemowi, na którym pracują telewizory LG nie zabraknie także wsparcia dla Asystenta Google oraz Alexy Amazonu. Ciekawostką jest to, że każdy z nadchodzących modeli koreańskiego giganta otrzyma wsparcie dla rozdzielczości 8K. Oczywiście nadal nie znajdziemy zbyt wielu treści w takiej rozdzielczości, ale LG uważa, że już niedługo sytuacja się zmieni.

Zobacz także: LG na targach MWC 2020 może zaprezentować aż dwa flagowce z modemami 5G!

Co więcej producent zdradza także, że nie zabraknie odpowiedniej ilości wejść HDMI i USB oraz wsparcia dla kodeków HEVC, VP9 i AV1 do 60 klatkach na sekundę. Dodatkowo wykorzystanie nowego procesora graficznego ma zapewnić zdecydowanie lepszą jakość obrazu oraz dźwięku. Nie zabraknie także możliwości rozpoznawania twarzy czy tekstu. Bez wątpienia nadchodzące nowości LG zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Czy koreański producent jeszcze czymś nas zaskoczy na targach CES 2020 w Las Vegas? Tego dowiemy się już niedługo!

Czekacie na nowe telewizory od LG? A może korzystacie z któregoś z modeli koreańskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!