LG na targach MWC 2020 może zaprezentować aż dwa flagowce z modemami 5G!

LG V50 ThinQ with Dual Screen 03

Targi Mobile World Congress 2020 nadchodzą wielkimi krokami. To coroczne wydarzenie, które odbywa się w Barcelonie po raz kolejny przyciągnie ogrom producentów chcących zaprezentować światu swoje nowe produkty. Wśród nich znajdziemy także LG!

Dwie nowości od LG z modemami 5G

Luty przyniesie nam naprawdę sporo nowości. W przypadku LG pierwszą z nich ma być model oznaczony jako V60 ThinQ 5G. Smartfon ten, jak sama nazwa wskazuje, ma otrzymać modem nowej generacji, który będzie umożliwiał łączenie się z sieciami 5G na całym świecie. LG V60 ThinQ 5G ma otrzymać podobnie jak swój poprzednik akcesorium dodające drugi wyświetlacz. Niemniej jednak koreański gigant chce zadbać o to, aby Dual Screen był jeszcze lepiej wykonany, a tym samym i trwalszy oraz poprawiona ma zostać funkcjonalność. Urządzenie to bez wątpienia pojawi się w sprzedaży w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych oraz Japonii. Co ze Starym Kontynentem? Niestety, ale pozostaje to zagadką i zapewne szczegóły na temat dostępności smartfona na innych rynkach pojawią się dopiero podczas oficjalnej premiery.

Przyszłorocznym flagowcem LG nie ma być jednak V60 ThinQ 5G, a zupełnie inne urządzenie. Oczywiście sprzęt ten także otrzyma modem 5G, który tak naprawdę powinien pojawić się we większości topowych smartfonów, które zobaczymy w ciągu nadchodzących dwunastu miesięcy. Niemniej jednak zarówno nazwa jak i pełna specyfikacja flagowca LG pozostaje tajemnicą. Nie wiemy czym koreański gigant będzie chciał zaskoczyć świat, ale miejmy nadzieję, że firma przygotuje jakiegoś asa w rękawie.

Zobacz także: Tablet LG G Pad 5 ma trafić na rynek z trzyletnim procesorem. Po co to komu?

Oczywiście liczymy na to, że obie z nadchodzących nowości LG będą pracować pod kontrolą niedawno zaprezentowanego Qualcomm Snapdragona 865. Jeśli koreański gigant chce nawiązać walkę z konkurencją to musi zadbać także o jakość zdjęć, niemałą baterię czy odpowiednią jakość audio, ale akurat pod tym kątem nie sądzę, aby LG nas rozczarowało. Oczywiście na targach Mobile World Congress 2020 w Barcelonie także my się pojawimy, a co za tym idzie możecie liczyć na relację z pierwszej ręki!

Na zdjęciu głównym znajduje się LG V60 ThinQ Dual Screen.

Czego oczekujecie po przyszłorocznych flagowcach LG? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!