LG prawdopodobnie odpuści sobie smartfony. Ten biznes im nie idzie…

lg v40 thinq (1)
LG V40 ThinQ

Wygląda na to, że już za kilka dni dowiemy się co dalej ze smartfonami LG. Nowe doniesienia sugerują, że Koreańczycy planują zamknięcie sekcji pracującej nad telefonami.

Koniec telefonów LG?

Do tej pory pojawiło się kilka raportów i doniesień o tym, że LG planuje odpuścić rynek smartfonów. Teraz pojawiły się nowe informacje, prosto z Korei, które sugerują, że firma nie planuje już pompować pieniędzy w upadający biznes. Zamiast tego środki mają być ulokowane w bardziej prominentnych gałęziach firmy.

Nowe doniesienia od Korea Times podają 5 kwietnia jako datę, kiedy to zarząd LG ma przedstawić oficjalne stanowisko na ten temat. Redaktorzy KT skontaktowali się z przedstawicielami firmy, jednak nie otrzymali żadnych konkretnych odpowiedzi w tej sprawie, za wyjątkiem informacjo o tym, że firma jest otwarta na różne możliwości, lecz w chwili obecnej nie można niczego oficjalnie potwierdzić.

LG Velvet
LG Velvet

LG Mobile ciągle traci, jednak firma ma się świetnie

Dział smartfonów LG już od 2015 roku nie przynosi firmie żadnych zysków. Podobno w tym roku planowano go sprzedać, jednak ostatecznie do transakcji nie doszło. Z tego też powodu oczekiwano konkretnych informacji na temat smartfonowego biznesu koreańskiego giganta już 24 marca, jednak firma milczała na ten temat. Pozostaje więc czekać do 5 kwietnia na ostateczne wyjaśnienie kwestii działu mobilnego.

Samo przedsiębiorstwo ma się jednak bardzo dobrze. LG mocno rozwija się na kolejnych rynkach, co wpływa na rosnące ceny akcji, a dział TV i AGD radzą sobie bardzo dobrze. Dodatkowo firma wchodzi na rynek pojazdów elektrycznych, nawiązując współprace z kolejnymi producentami części, takich jak silniki elektryczne, ładowarki czy transformatory.

W takiej sytuacji rezygnacja z działu mobilnego wydaje się po prostu logicznym krokiem – po co pompować środki w nierentowny biznes, skoro można przyspieszyć rozwój na innych płaszczyznach. Dodatkowo LG na pewno nie będzie chciało utracić wartościowych pracowników z działu mobile, którzy w razie zakończenia prac nad smartfonami będą ulokowani w innych sekcjach firmy

Co myślicie o tej decyzji LG? Będzie Wam brakowało ich smartfonów?

Źródło: androidheadlines

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!