LibreOffice 7.5.1 przynosi coś, co powinno być od dawna

LibreOffice 7.5.1
LibreOffice 7.5.1

LibreOffice właśnie został zaktualizowany do wersji 7.5.1. Deweloperzy dodali drobnostkę, która powinna znaleźć się w aplikacji już dawno.

LibreOffice 7.5.1

LibreOffice to wolny i otwarty pakiet biurowy, z którego skorzystamy na systemach Windows, Linux i macOS. Oprogramowanie możemy używać w pełni za darmo – nawet w użyciu komercyjnym. Z pakietu sam korzystam już od jakoś dwóch lat i bardzo sobie cenię.

Pakiet właśnie został zaktualizowany do wersji 7.5.1. Nowością, którą powinni dodać dawno, jest opcja ręcznej zmiany motywu z jasnego na ciemny (lub vice versa). Wybierak ten znajdziemy w Narzędzia -> Opcje -> Widok. Osobiście uważam, że ten przełącznik mógłby być nawet na pasku narzędzi, aby móc to robić szybko – w zależności od naszych potrzeb. Warto dodać, że ciemny motyw w pakiecie LibreOffice był obsługiwany i reagował na zmiany w systemie (to znaczy, czy nasz system miał włączony jasny, czy ciemny motyw).

LibreOffice 7.5.1
LibreOffice 7.5.1

Oczywiście przełącznik motywów to nie jest jedyna rzecz, która znalazła się w aktualizacji do 7.5.1. Jak chwalą się twórcy, udało się naprawić 92 znalezione problemy, które to zostały zgłoszone przez użytkowników od momentu wydania wersji 7.5.

LibreOffice 7.5.1 został wydany i zapewne już możecie wykonać update. W przypadku niektórych dystrybucji Linuksa nowy pakiet może pojawić się dopiero za kilka dni, choć w Flathub update już się pojawił.

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!