Lime przejmuje Boosted. Co z tego wyniknie?

Lime przejmuje Boosted. Co z tego wyniknie?

Tak naprawdę problemach finansowych Boosted słyszeliśmy od dłuższego czasu. Teraz jednak w sieci pojawiły się informacje o tym, że Lime chce przejąć aktywa, patenty oraz praktycznie całą własność intelektualną producenta desek elektrycznych. Co wyniknie z tego przejęcia?

Problemy finansowe Boosted trwają od dłuższego czasu

Jeśli znacie firmę Boosted to zapewne doskonale wiecie, że produkty tego producenty były prawdziwym hitem w kampaniach na Kickstarterze. Niemniej jednak w momencie, gdy firma postanowiła stworzyć elektryczny skuter, którego cena na terenie Stanów Zjednoczonych miała wynieść 1600 dolarów (ok. 6650 zł), zaczęły się problemy finansowe. Pomimo zainwestowania w tej projekt ogromnych środków okazało się, że wprowadzenie tego urządzenia na rynek będzie opóźnienie. Jednocześnie Boosted odczuło także ograniczenia nałożone przez rząd Donalda Trumpa, które zakazywały współpracy amerykańskich firm z chińskimi przedsiębiorstwami.

Początek marca przyniósł nam informację o tym, że Boosted zmuszone było do zwolnienia większości swoich pracowników. Co więcej firma szukała sponsora albo nabywcy, który będzie w stanie zainwestować w projekt swoje pieniądze. Tak się niestety jednak nie stało. Według byłych pracowników producent ten ma ogromne długi i tak naprawdę nie jest w stanie realizować nawet wsparcia posprzedażowego dla urządzeń, które już zostały zakupione przez klientów.

Zobacz także: Allegro Smart za darmo na kolejny miesiąc dla wszystkich użytkowników!

Lime kupi Boosted

Wprawdzie głosu w tej sprawie nie zabrała nadal żadna ze stron, ale jeden z współzałożycieli Boosted i były dyrektor generalny, Sanjay Dastoor, postanowił opublikować post w serwisie Reddit. Zaznaczył on, że Lime już zakupiło wszystkie aktywa oraz całą własność intelektualną, a w tym wszystkie patenty, projekty, oprogramowanie, a także części i wyposażenie testowe. Już teraz pięciu pracowników firmy znanej z produkcji desek elektrycznych przeszło do Lime. Nadal nie wiemy jednak czy Lime postanowi wykorzystać projekty Boosted do tworzenia własnych desek czy innych pojazdów elektrycznych czy też zdecyduje się uratować firmę Boosted. Ciężko także powiedzieć co z osobami, które jakiś czas temu zdecydowały się na zakup desek Boosted i teraz ich sprzęty potrzebują naprawy. Pozostaje nam czekać na oficjalne stanowisko obu stron!

lime
fot. Lime

Na zdjęciu głównym znajduje się Boosted Mini S.

Co myślcie o deskach i innych pojazdach elektrycznych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!