LineageOS 20 dla telefonów z Google Tensor CPU

Google Pixel 7 & Pixel 7 Pro - Teaser
(fot. Google)

Jak ktoś z Was ma telefon z serii Google Pixel 6 lub Pixel 7, to mamy dobrą wiadomość. Już możecie korzystać z oficjalnej wersji LineageOS 20!

Google Pixel z procesorami Tensor już ze wsparciem LineageOS 20

LineageOS to jeden z najlepszych alternatywnych systemów operacyjnych na smartfony i tablety. Bazuje na AOSP (Android Open Source Project) i oferuje nie tylko nowe funkcje zielonego robocika, ale też mnóstwo swoich, ciekawych rozwiązań. Oficjalne wsparcie to pewność dobrego działania i aktualizacji naprawiających błędy oraz dodających nowe łatki zabezpieczeń.

Wejściem do grona tego unikatowego zbioru sprzętów może cieszyć się kolejna grupa smartfonów. Tym razem mowa o telefonach Google Pixel z procesorami Tensor.

  • Google Pixel 6
  • Google Pixel 6 Pro
  • Google Pixel 6a
  • Google Pixel 7
  • Google Pixel 7 Pro

Jeśli więc ktoś z Was chciałby korzystać z czystego, nowego Androida, ale nie chce mieć go w wersji utworzonej w zgodzie z Google Mobile Services, to już teraz ma dobrą alternatywę. Oczywiście nadal istnieje opcja wgrania GApps do LineageOS – jeśli ktoś tego potrzebuje.

Uwaga, użytkownicy Android 14 Developer Preview muszą najpierw zrobić downgrade na Androida 13, aby móc zainstalować LineageOS 20.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!