Debianowy Linux Mint LMDE 6 wydany w wersji Beta!

LMDE 6 Beta
LMDE 6 Beta

Twórcy Linux Mint wydali LMDE 6 Beta, czyli testową wersję ich własnego systemu, który, zamiast na Ubuntu, bazuje na Debianie.

LMDE 6 Beta już jest!

LMDE to specjalna odmiana znanego systemu Linux Mint, która bazuje na Debianie. Jest to całkiem zabawne, bo Linux Mint bazuje na Ubuntu, które to bazuje na Debianie, więc i Linux Mint pośrednio bazuje na Debianie. Ale LMDE bezpośrednio bazuje na Debianie i tym samym w żaden sposób nie jest zależny od Ubuntu.

LMDE jest więc ciekawym wyborem, tym bardziej, że Debian cechuje się właśnie stabilnością i bezpieczeństwem przez długi okres wsparcia. LMDE 6 to natomiast najnowsze wydanie (choć jeszcze w fazie Beta), które bazuje na Debianie 12.

LMDE 6 Beta
LMDE 6 Beta

LMDE 6 wykorzystuje środowisko Cinnamon 5.8 znane z Linux Mint 21.2 i oferuje wiele dobrych funkcji, w tym obsługę gestów na touchpadzie. Również, na przykład, wyświetlanie obrazków i miniaturek w formacie HEIF i AVIF.

LMDE 6 Beta
LMDE 6 Beta

Minimalne wymagania systemowe zakładają 2 GB RAM (ale lepiej mieć 4 GB), 20 GB przestrzeni dyskowej (najlepiej mieć minimum 100 GB) oraz ekran o rozdzielczości minimum 1024 x 768 pikseli.

LMDE 6 Beta
LMDE 6 Beta

System LMDE 6 możecie pobrać >>stąd<<. Muszę jednak zaznaczyć, że to wersja Beta. Jeśli chcecie zainstalować go na swoim lub czyimś komputerze w celu pracy przez wiele lat, to lepiej poczekać aż pojawi się wydanie stabilne.

Źródło: Linux Mint

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!