LUB*JE to lubelska odpowiedź na Uber Eats i Pyszne. Mają być niskie prowizje i ceny

LUB*JE
Strona główna LUB*JE

Platformy agregujące dostawy z wielu różnych restauracji to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości. Te ostatnio szybko zyskały popularność, jednak również wniosły ogromne prowizje. Lubelska gastronomia postanowiła wziąć rzeczy w swoje ręce i wystartowali z platformą LUB*JE.

Wielu z Was zna platformy, które pozwalają wygodnie zamówić jedzenie z przeróżnych restauracji. Mają one wiele zalet – przede wszystkim ujednolicają proces zamówienia, a restauratorom pozwalają dotrzeć do wielu nowych klientów. Ba! Sam wielu miejsc W Lublinie nie znałem, gdzie mogę zjeść coś dobrego. Niestety, platformy te wprowadziły ogromne prowizje, niekiedy dochodzące nawet do ogromnych 40%.

LUB*JE, czyli platforma do zamawiania jedzenia dla mieszkańców Lublina

W związku z ogromnymi prowizjami, restauratorzy postanowili stworzyć własną platformę, która pozwala nam zamówić jedzenie, a przy tym nie zachowują dużych prowizji. Właściciele wielu lokali już od zimy dogadywali się w temacie aplikacji, prace ruszyły w kwietniu i teraz ją oficjalnie zaprezentowano.

Na początku lutego doszło do pierwszego spotkania kilku lubelskich restauratorów i właścicieli portalu Otostolik. Pozwalał on na zamawianie on-line jednak jego zasięg był niewielki. Po sprawdzeniu możliwości przygotowania aplikacji przez firmy spoza Lublina zapadła w końcu decyzja, że zrobimy to w 100 procentach sami. Co ciekawe, wśród założycieli LUB*JE są gastronomowie, którzy do tej pory ze sobą konkurowali karmiąc Lublinian daniami tej samej kuchni(…).

Wyjaśnia Piotr Tyczyński.

LUB*JE
Twórcy LUB*JE (fot. Lublin112)

Póki co LUB*JE oferuje nam możliwość zamówienia posiłku z 30 lubelskich lokali, w tym Tutti Gusti, Viva la Pizza, Galeria Smaku (polecam, dobre obiady domowe), Piri Piri, Paprika Kebab (polecam boxy) czy Głodny Królik. Jak widać, mamy tutaj przeróżne kuchnie. Autorzy dodają, że to dopiero początek rozwoju i już w najbliższych tygodniach baza zostanie podwojona. Dla klientów przewidziano również promocje i konkursy.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa. Z czymś podobnym wyszli właściciele lokalów w Warszawie oraz Tarnowie. Co ciekawe, w Tarnowie ta metoda zamawiania cieszy się ogromną popularnością, bowiem to właśnie przez dedykowaną aplikację jest 2 razy więcej zamówień niż przez konkurencyjne rozwiązania.

LUB*JE – jak wygląda aplikacja?

Jako mieszkaniec Lublina postanowiłem zainstalować aplikację. Zaciekawił mnie już pierwszy ekran, bowiem program nie wymaga od nas tworzenia konta – nie ma nawet takiej funkcji. Możemy jedzenie zamówić z dowozem do domu, jak i z odebraniem na miejscu. Aplikacja pozwala również na przejrzenie menu różnych restauracji oraz na sprawdzenie historii zamówień.

Aplikacja jest również dostępna przez stronę internetową www.lubje.pl. Podobnie jak wersja mobilna, tak i tutaj nie jest wymagane konto użytkownika.

Źródło: Lublin112, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!