MagSafe Battery Pack już jest! Apple nie podało nawet pojemności…

magsafe battery pack
(fot. Apple)

Nowa seria telefonów Apple iPhone 12 przyniosła nowość w postaci takich magnesików z tyłu. Można je traktować jako swego rodzaju port rozszerzeń, bowiem pozwala dołączyć do smartfona akcesorium dodające pewne funkcje lub rozszerzające możliwości. Apple w końcu wydało MagSafe Battery Pack, czyli specjalny power bank, który złączamy z iPhone’ami właśnie za pomocą magnesu.

MagSafe Battery Pack, czyli niewielki power bank kosztujący fortunę

Wydawało mi się, że akcesoria wykorzystujące MagSafe to naprawdę ciekawa opcja. Niestety, mam wrażenie, że wielu o tej funkcji zapomniało, a nowych i zjawiskowych gadżetów po prostu nie widać. Aż do teraz, bowiem Apple nareszcie wypuściło od dawna oczekiwany Battery Pack, czyli dodatkowy akumulator.

magsafe battery pack
(fot. Apple)

Jest to niewielkie, zgrabne pudełeczko, które złączamy z naszym iPhone’em. Apple jednak nie udostępnia nawet pojemności dodatkowego akumulatora. Na szczęście serwis 9to5Mac doszedł do informacji mówiących, że jpojemność to 1460 mAh, czyli po prostu niewiele. Niestety, nie wiemy na ile dodatkowych godzin pracy się to przekłada. Warto dodać, że Battery Pack ładuje iPhone’a mocą zaledwie 5 W. Jest to wręcz śmieszna wartość.

Nadal jednak można uznać, że taki akumulator to świetna opcja wydłużenia czasu pracy baterii bez zbędnego noszenia wielkiego power banka z zestawem przewodów. Macie rację, jednak jest pewien problem – cena. Ta mała nie jest i wynosi aż 499 PLN, co jest naprawdę wielką wartością – tym bardziej gdy zyskujemy niezbyt wiele. Z drugiej strony, Apple już zdążyło nas przyzwyczaić do takich cen (choć MacBook Air z M1 pokazuje, że gigant potrafi zaoferować świetny produkt w atrakcyjnej cenie).

MagSafe Battery Pack kupicie >>tutaj<<.

Źródło: XDA-Developers, 9to5Mac

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!