Mamo, nie sprzątaj, nowy MacBook pozamiata!

MacBook Apple logo

Wszyscy fani Apple czekają na nowego MacBooka. Będzie to coś, czego jeszcze do tej pory w ich ofercie nie było – laptop z procesorem opartym o architekturę ARM, Apple A14X. Według najnowszych doniesień, urządzenie to ma być dzięki temu wyjątkowe ze względu na czas pracy na baterii.

MacBook 12 ma oferować długi czas pracy na baterii, bardzo długi!

Jeszcze w tym roku w ofercie Apple ma pojawić się ponownie MacBook z ekranem o przekątnej 12 cali. Po rocznej przerwie powraca i to z przytupem. Laptop ten będzie napędzany procesorem Apple A14X, a więc układem ARM wykonanym w 5 nm procesie technologicznym. Co ciekawe, ten sam procesor pojawić się ma w nowym iPadzie Pro. Dodatkowo, mówi się o tym, że gigant z Cupertino ma oferować wersję z modemem 5G.

MacBook Pro

W sieci pojawił się informacje, według których MacBook 12 ma być wyjątkowy pod kątem czasu pracy na baterii. Prawdopodobnie laptop ten będzie wytrzymywał od 15 do aż 20 godzin bez podłączania do ładowarki. W O W ! Jeśli te informacje się potwierdzą, to nowy MacBook może okazać się fenomenalnym urządzeniem. Dodatkowo, biorąc pod uwagę jego niewielkie gabaryty wraz z jego wagą, która wynosić ma mniej niż kilogram, zapowiada się on na dobrego kompana osób ceniących sobie mobilność. Powinien dobrze sobie radzić z pracą biurową lub jako pomoc na studia. to właśnie ci użytkownicy będą najczęściej transportować laptopa z miejsca A do miejsca B i mogą potrzebować długiego czasu pracy na jednym ładowaniu.

Warto przeczytać: Apple zamierza wydrenować portfele – nadchodzą dwa nowe zegarki, cztery smartfony i jeden tablet!

Myślę, że fani tej marki będą teraz jeszcze bardziej wyczekiwać premiery tego laptopa. Warto też pamiętać o tym, że w kodzie nowego macOS odnaleziono wzmianki o FaceID. Najprawdopodobniej to właśnie MacBook 12 będzie pierwszym ich laptopem z taką funkcją. Mimo tego, że tak naprawdę nigdy nie interesowałem się szczególnie tą marką, tak w tym roku Apple przyciąga moją uwagę. Z niecierpliwością czekam na nowego, kompaktowego iPhone’a 12, a jeśli wszystkie informacje o MacBooku 12 się potwierdzą… Hmmm, kto wie, może to będzie kolejny element na mojej liście zakupów?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!