Mamy pralkę Redmi, mamy słuchawki. Co powiecie na laptopy submarki Xiaomi?

redmi by xiaomi

Według ostatnich doniesień flagowy smartfon firmy Redmi zadebiutuje w Chinach 13 maja. Data ta nadal nie została potwierdzona przez producenta, a co za tym idzie musimy traktować ją z lekkim przymrużeniem oka. Teraz pojawiły się informacje o zupełnie nowym urządzeniu, które ma pojawić się w portfolio submarki Xiaomi.

Laptopy Redmi

Już wcześniej mówiono, że flagowiec nie będzie jedynym sprzętem, które zostanie zaprezentowane przez chińskiego producenta. Wcześniejsze plotki mówiły o średniaku lub urządzeniu związanego z smarthome, ale najnowsze plotki wydają się jeszcze ciekawsze. Możliwe, że wraz z premierą topowego smartfona submarki firmy Xiaomi na rynek trafią laptopy sygnowane logo Redmi. Tak, nie będzie to jedno urządzenie, a cała seria laptopów z różnych przedziałów cenowych i z różnymi konfiguracjami. Mi Notebooki sprzedają się w Chinach wręcz rewelacyjnie. Niezła specyfikacja, bardzo dobra jakość wykonania i, co może najważniejsze, cena zdecydowanie niższa niż w przypadku konkurencyjnych produktów sprawia, że Chińczycy pokochali laptopy Xiaomi.

Flagowiec Redmi może zadebiutować już 13 maja! To jednak nie jedyna nowość chińskiej firmy

Tutaj warto przypomnieć jaki był cel powołania firmy Redmi. Producent ten miał skupiać się przede wszystkim na tańszych urządzeniach. Tym samym, jeśli plotki dotyczące laptopów faktycznie się potwierdzą, możemy otrzymać jeszcze tańszy sprzęt oferujący świetny stosunek ceny do możliwości. Problemem może być jednak dostępność. W polskiej dystrybucji dostępny jest jedynie jeden Mi Notebook firmy Xiaomi. Niestety, nie osiągnął on zbyt dużej popularności. Wszystko za sprawą dość wysokiej, jak na tę klasę sprzętu, ceny.

xiaomi mi notebook air 12,5
Xiaomi Mi Notebook Air 12,5

Zobacz też: Redmi Note 7 wysłany w kosmos. Xiaomi w ten sposób chce promować średniaka swojej submarki

Czy laptopy Redmi kiedykolwiek trafią na inne rynki niż chiński? Tego, na tę chwilę, nie wiemy. Miejmy jednak nadzieję, że chińska firma faktycznie pracuje nad urządzeniem tego typu. Rozwój Redmi robi wrażenie i wszystko wskazuje na to, że już niedługo producent ten może zagrozić konkurencji swoimi nowościami. Pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie plotek!

Chcielibyście zobaczyć laptop z logo Redmi? A może korzystacie z Mi Notebooków Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
7
Share