Manjaro Linux 21.1 Pahvo wydane! Ten system staje się coraz lepszy

Manjaro Linux

Manjaro Linux to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa, która spodoba się nie tylko nowym użytkownikom, ale również tym bardziej zaawansowanym. Jak się okazuje, system doczekał się kolejnego wydania oznaczonego jako 21.1 “Pahvo”.

Manjaro Linux to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dystrybucji Linuxa. Zdobyła ona popularność dzięki temu, że jest bardzo przyjazna dla nowych użytkowników. Dlaczego? Otóż korzystając z tego systemu niemalże w ogóle nie musimy dotykać konsoli, a większość czynności możemy robić za pomocą aplikacji GUI. Ponadto system ten domyślnie jest udostępniany w parze z wieloma środowiskami graficznymi, między innymi Xfce, GNOME, KDE, ale również Budgie czy Cinnamon.

Manjaro Linux 21.1 Pahvo – co nowego?

Manjaro 21.1 to przede wszystkim środowisko graficzne GNOME 40, które wnosi tonę ciekawych nowości – w tym horyzontalnie ustawione pulpity oraz niezwykle wygodne gesty na touchpadzie. Co ciekawe, użytkownicy mogą przywrócić wertykalną formę przesuwania pulpitów. Warto dodać, że od teraz preinstalowana wersja Firefoxa oferuje styl pasujący do środowiska GNOME.

Manjaro Linux 21.1 Pahvo wydane! Ten system staje się coraz lepszy
Pinebook Pro

Natomiast edycja KDE została zaktualizowana do wersji KDE Plasma 5.22, która również daje nam dostęp do wielu dodatków, w tym do zmodyfikowanego menedżera plików. Wersja Xfce dalej wykorzystuje środowisko w wersji 4.16. Warto również dodać, że na start mamy Linux Kernel 5.13 oraz nową wersję instalatora Calamares z ulepszonym wsparciem dla systemu plików Btrfs.

Jeśli korzystasz z Manjaro Linux to zapewne wszystkie wyżej wymienione nowości już masz – wszak system ten jest dystrybucją typu Rolling-Release. Jeśli natomiast chcesz zacząć przygodę z Manjaro Linux to wszystkie potrzebne pliki ISO do instalacji znajdziesz >>tutaj<<. Czy polecamy ten OS? Jak najbardziej! Jest to świetny wybór dla nowego, jak i zaawansowanego użytkownika Linuxa!

Źródło: 9To5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!