Mastercard prezentuje nowe karty dedykowane osobom niepełnosprawnym

mastercard

Mastercard wprowadził nowy standard kart płatniczych nazwany Touch Card. Karty te posiadają specjalne wycięcia ułatwiające rozpoznanie typu środka płatniczego.

Mastercard Touch Card – karty płatnicze z myślą o osobach niepełnosprawnych

Mastercard właśnie zaprezentował nowy standard kart płatniczych. Mowa tu o linii Touch Card, które dedykowane są osobom niewidomym i niedowidzącym. Cechują się one specjalnymi nacięciami pozwalającymi rozróżnić typ plastiku płatniczego.

Nacięcie znajdziemy na krótszym boku. Karty debetowe będą miały kwadratowe nacięcie, karty kredytowe – okrągłe, a przedpłacone – trójkątne. Takie ułatwienie nie tylko przyspieszy proces rozpoznania typu plastiku, ale również pomoże w odpowiednim włożeniu go do bankomatu czy wpłatomatu.

W dobie ciągłego upraszczania kart płatniczych (chociażby liczby nie są już wypukłe, a płaskie) takie ułatwienie może być prawdziwym elementem wpływającym na jakość życia. Produkty zaprojektowane zostały we współpracy z firmą Idemia i już teraz zyskały one uznanie w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Podobne rozwiązanie już jest dostępne na naszym rynku. Wprowadził je w połowie października bank Santander, jednak tutaj ułatwiają tylko włożenie karty odpowiednią stroną do bankomatu. Podobne plastiki wprowadził do Polski również fintech Twisto.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!