mBank upraszcza otwieranie konta przez aplikację dla posiadaczy e-dowodu

mbank
(fot. mBank)

mBank w swojej aplikacji uruchomił kolejną opcję zdalnego zakładania konta bankowego. Jest ona skierowana do posiadaczy dowodów osobistych z warstwą elektroniczną, czyli tak zwanych e-dowodów.

mBank i konto z e-dowodem

Cały mechanizm zakładania konta korzystając z e-dowodu jest bardzo prosty. Wystarczy pobrać na telefon aplikację mBank, w której przy zakładania konta jako źródło danych należy wybrać e-dowód. Informacje z warstwy elektronicznej dokumentu zostaną automatycznie odczytane po wpisaniu numeru CAN oraz PIN-u do e-dowodu. W ten sposób klient uniknie udawania się do oddziału banku i związanych z tym formalności. Nowy sposób otwarcia rachunku możliwy jest dzięki wykorzystaniu technologii eDO App, której twórcą i właścicielem jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. 

Tę samą funkcjonalność już od prawie roku możemy znaleźć w aplikacji banku Pekao S.A. Klienci tego banku mogą założyć konto bez wychodzenia z domu oraz bez przesyłania zdjęcia swojego dowodu osobistego. Wystarczy zbliżyć go do smartfonu.

Coraz więcej Polaków posiada już najnowsze dowody osobiste z tzw. warstwą elektroniczną. Zbliżając taki dokument do telefonu z funkcją NFC możemy łatwo uzupełnić swoje dane, bez konieczności ich ręcznego wpisywania. To nowoczesne rozwiązanie jest naprawdę szybkie, proste i co najważniejsze bezpieczne

Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Myślę, że to rozwiązanie z pewnością zachęci klientów do zakładania konta właśnie w tych bankach. Wysyłanie zdjęć dowodu osobistego to z pewnością o wiele mniej atrakcyjna forma przy zakładaniu konta i potencjalny klient może mieć odnośnie niej wątpliwości. Pobranie danych i autoryzacja przy pomocy e-dowodu wydają się być o wiele bezpieczniejsze.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!