mBank: gotówkę wpłacisz z użyciem Google Pay i Apple Pay

mbank
(fot. mBank)

Użytkownicy mBanku mają powody do radości. Bank właśnie dał nam kolejny powód, aby zostawić fizyczną kartę płatniczą w domu, a to wszystko dzięki opcji wpłaty za pomocą Google Pay i Apple Pay.

mBank pozwoli wpłacić pieniądze bez fizycznej karty płatniczej. Jest jednak pewien warunek

mBank to prawdopodobnie pierwszy bank w Polsce, który komercyjnie wprowadził opcję wpłaty gotówki zbliżeniowo z użyciem portfeli cyfrowych. O co chodzi? Tak jak do tej pory wpłata była możliwa poprzez zbliżenie lub włożenie fizycznej karty do wpłatomatu, tak teraz wystarczy zbliżyć komórkę lub zegarek.

Funkcję obsługują takie platformy jak Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay i Swatch Pay. Warunkiem jednak jest to, że takie wpłaty obsługują tylko wpłatomaty Planet Cash.

karta platnicza mbank pexels
(fot. Karolina Grabowska z Pexels)

Z możliwości skorzystamy posiadając zarówno kartę fizyczną, jak i wirtualną. Jeśli dodamy ją do wybranego portfela cyfrowego, będziemy mogli spokojnie przyłożyć smartfon lub zegarek w celu wpłaty gotówki.

Z pewnością jest to spore ułatwienie, zwłaszcza dla osób poruszających się bez portfela. Warto jednak pamiętać, że z funkcji nie mogą skorzystać użytkownicy BLIKA C.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!