MediaTek pokazał swój chip 5G, a właściwie cały flagowy SoC

mediatek dimensity 1000

MediaTek wraca do gry? Po tym, co zaprezentował dzisiaj tajwański producent te słowa nabierają sensu. Ujawnione zostały informacje na temat produktu z nowej serii – Dimensity – procesora ze zintegrowaną obsługą sieci 5G. W czym jest lepszy od rozwiązań konkurencji? Zapraszam do lektury.

MediaTek Dimensity 1000 – “oczekuj niesamowitości”

Nowy SoC to przede wszystkim obsługa sieci 5G, więc od tego zaczniemy jego opis. MediaTek postawił na 5G z obsługą sieci sub-6GHz, który może się pochwalić przepustowością na poziomie do 4,7 Gb/s przy pobieraniu i do 2,3 Gb/s przy wysyłaniu. Oprócz tego Dimensity 1000 umożliwia działanie dwóch kart SIM w trybie 5G, co jak podaje MediaTek umożliwia im kontynuację prowadzenia w technologii Dual SIM. Ponadto ten układ ma mieć przewagę na poziomie energetycznym i pobierać do 49% mniej prądu od rozwiązań konkurencji, a jednocześnie zapewniać dwukrotnie wyższą wydajność przy mniejszych wymiarach platformy. Na deser dostajemy jeszcze informację, że SoC 5G od MediaTeka to pierwszy układ ze zintegrowanym modemem, który oferuje agregację pasm nośnych 5G.

Nowy procesor to flagowa jednostka, która składa się z czterech rdzeni ARM Cortex-A77 pracujących z częstotliwością do 2,6 GHz oraz czterech rdzeni ARM Cortex-A55. Pierwsze pełnią rolę tych wydajnych, a te drugie tych energooszczędnych. Ponadto mamy tutaj GPU Arm Mali-G77 MC9 oraz obsługę do 16 GB pamięci operacyjnej. Mocny procesor w połączeniu z obsługą ekranów Full HD+ do 120 Hz i 2K+ do 90 Hz ma zapewnić oszałamiające wrażenia z rozrywki.

Producent podaje, że SoC wyposażono w 5-rdzeniowy ISP, który oferuje najlepszy wskaźnik wydajności do wydajności energetycznej. Obsługuje on kamery do 80 Mpix, a także połączenia, np. 32 + 16 Mpix. Jest też nowy procesor AI,  APU 3.0, który ma być ponad 2,5 raza bardziej wydajny od poprzedniej generacji.

mediatek dimensity 1000
Test w AnTuTu

Chip jest produkowany w procesie 7 nm i z pewnością trafi do pierwszych urządzeń już w pierwszym kwartale 2020 roku. Mówi się o jego zastosowaniu w nowym Redmi K30. Jednostka wygląda naprawdę konkurencyjnie dla Snapdragona 865, Kirina 990 czy Exynosa 990.

Wierzycie, że MediaTek Dimensity 1000 pokona konkurencję?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!