MediaTek zapowiada kolejny chip z serii Dimensity

mediatek dimensity 1000

MediaTek wrócił do gry i miesiąc temu zapowiedział swój flagowy procesor – MediaTek Dimensity 1000. Wznowienie, a właściwie stworzenie nowej serii flagowych procesorów oznaczało, że wkrótce powinniśmy otrzymać też inne układy. Wygląda na to, że powstanie również konkurencja dla najnowszych Snapdragonów 765.

MediaTek Dimensity 800 powstanie w 2020 roku

MediaTek Dimensity 1000 to konkurencja dla flagowych procesorów pozostałych producentów, takich jak Hisilicon Kirin 990 5G czy Qualcomm Snapdragon 865, który ma osobny modem 5G. Nowy SoC od tajwańskiego przedsiębiorstwa przyniósł sporo ulepszeń w zakresie wydajności, sztucznej inteligencji oraz przede wszystkim łączności.

Warto przeczytać: MediaTek pokazał swój chip 5G, a właściwie cały flagowy SoC

MediaTek pokaże również produkt, który niekoniecznie jest przeznaczony na rynek hi-end. Słabszym procesorem ma być MediaTek Dimensity 800, który zostanie wprowadzony na początku 2020 roku. Spodziewamy się, że pierwsze telefony z tym układem pojawią się w drugim kwartale przyszłego roku, jednak nie wiadomo jeszcze którzy producenci po niego sięgną. Osobiście obstawiałbym vivo, OPPO, Realme, a może także Xiaomi.

MediaTekDimensity seria

Specyfikacja Dimensity 800 nie została jeszcze ujawniona, ale myślę, że będzie on nieco mniej zaawansowany niż Dimensity 1000. Z pewnością również będzie miał wbudowany modem 5G, a wydajnością może stać na poziomie Snapdragona 765 / 765G lub Kirina z serii 800.

Warto przeczytać: Snapdragon 865, Snapdragon 765 i Snapdragon 765G oficjalnie ujawnione

W całej rodzinie znajdzie się jeszcze MediaTek Dimensity 1000L, czyli zapewne układ pomiędzy dwoma omawianymi wyżej procesorami. Oficjalnie znajdzie się on w telefonie OPPO Reno3, o czym przeczytacie tutaj.

Myślę, że procesory MediaTeka mogą stać się naprawdę realną konkurencją dla układów Snapdragon czy Kirin. Nie są jeszcze idealne, ale w naszych recenzjach OPPO Reno Z oraz Redmi Nore 8 Pro przeczytacie, że procesor nie jest wadą i dla zwykłego użytkownika nie ma praktycznie różnicy jakiego producenta jednostka się tam znajduje.

Czekacie na telefony z procesorami MediaTek z serii Dimensity? Czekamy na Waszą opinię.

 

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!