Meizu 16s z najnowszym Snapdragonem? Na to wygląda, a wyniki w benchmarkach robią wrażenie!

Meizu 16s z najnowszym Snapdragonem? Na to wygląda, a wyniki w benchmarkach robią wrażenie!

Meizu 16 i 16 Plus to smartfony, które spodobały się wielu ludziom. Są to jedne z nielicznych flagowców, które nie uległy potędze notcha. Już teraz pojawiają się pierwsze informacje o jego ulepszonej wersji, 16s. Co będą nam mogli zaoferować w nim Chińczycy?

Snapdragon 8150, czyli odpowiedź na Kirina 980 i A12 Bionic!

Nowy układ kalifornijskiego giganta będzie wykonany w 7nm procesie technologicznym. Wyposażony zostanie w 2 rdzenie Cortex-A76 2.6 GHz, 2 rdzenie Cortex-A76 1.92 GHz oraz 4 rdzenie Cortex-A55 18 GHz. Poza tym, zostanie wyposażony w oddzielny moduł NPU oraz GPU o taktowaniu 650 MHz, natomiast nie są znane nam szczegóły dot. jego liczby rdzeni.

meizu 16s

Poza tym, mówi się, że Snapdragon 8150 będzie obsługiwał sieć 5G. Właśnie taki SoC ma znaleźć się w Meizu 16s, a oprócz tego, ma zostać wyposażony w NFC. Tego właśnie, zdaniem wielu ludzi, w tym i moim, zabrakło w Meizu 16.

Wydajność Snapa 8150

Procesor ten w Antutu zebrał powyżej 362 tysięcy punktów, co uplasowało go na 1-szym miejscu, przed Kirinem 980 oraz, oczywiście, Snapdragonem 845.

W Geekbench natomiast możemy zaobserwować ciekawą rzecz. Mianowicie, zarówno w teście pojedynczego rdzenia, jak i wielu rdzeni, góruje iPhone XS Max z procesorem A12 Bionic. Jak to wygląda ze Snapdragonem? W wielordzeniowym teście zajmuje on drugie miejsce, lecz w drugiej kategorii już czwarte. Został prześcignięty przez Kirina 980 oraz Exynosa 9810. Pamiętajcie jednak, że to tylko syntetyczne testy i nie odwzorowują one idealnie tego, jak dany układ zachowuje się w praktycznym użytkowaniu. Jeśli Meizu się postara i wypuszczą model 16s dosyć szybko, to może to okazać się strzałem w dziesiątkę.

Myślicie, że Meizu 16s może odnieść sukces? Czekacie na jego premierę?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!