Meizu 17 oraz Meizu 17 Pro otrzymają aktualizację, która wprowadzi wsparcie dla 120 Hz

Meizu 17 oraz Meizu 17 Pro otrzymają aktualizację, która wprowadzi wsparcie dla 120 Hz

Kilka dni temu firma Meizu zaprezentowała światu dwie wersje swoich flagowców. Smartfony te, według specyfikacji opublikowanej przez chińskiego producenta, zostały wyposażone w wyświetlacze, które oferowały odświeżanie na poziomie 90 Hz. Wraz z najbliższą aktualizacją pojawi się jednak także tryb 120 Hz!

Meizu 17 oraz Meizu 17 Pro wydają się naprawdę ciekawe!

Przyznam szczerze, że dość mocno dziwi mnie to, że Meizu nie zaprezentowało światu wsparcia dla 120 Hz już podczas oficjalnej premiery. Bardzo możliwe, że tryb ten nie był do końca dopracowany i chińska firma chciała mieć pewność, że wszystko będzie w pełni funkcjonalne zanim wprowadzi go na rynek. Niemniej jednak wraz z najbliższą aktualizacją w ustawieniach wyświetlacza pojawi się możliwość zmienienia częstotliwości odświeżania z 90 Hz na 120 Hz. I bardzo trzeba pochwalić fakt, że Meizu dało użytkownikowi wybór.

Meizu 17 oraz Meizu 17 Pro otrzymają aktualizację, która wprowadzi wsparcie dla 120 Hz

Nie wszyscy potrzebują 120 Hz, a zmniejszenie częstotliwości odświeżania bez wątpienia przyczyni się do dłuższego czasu pracy na jednym ładowaniu. Jednocześnie nie wiemy czy wraz ze zwiększeniem częstotliwości odświeżania samego wyświetlacza zostanie także zwiększona częstotliwość próbkowania dotyku z 180 Hz do 240 Hz. Sama aktualizacja ma pojawić się w ciągu najbliższych kilku dni.

Zobacz także: Meizu oficjalnie zaprezentowało tegoroczne flagowce. Poznajcie Meizu 17 oraz Meizu 17 Pro!

Patrząc na specyfikację Meizu 17 oraz Meizu 17 Pro mam wrażenie, że smartfony te mogą być prawdziwym hitem sprzedażowym. Oczywiście na tę chwilę są one dostępne jedynie w samych Chinach i tak naprawdę nie wiemy kiedy i czy w ogóle trafią one na rynki Starego Kontynentu, a w tym i do naszego kraju. Niemniej jednak jeśli nowości producenta z Państwa Środka pojawią się z sklepach oferujących wysyłkę do Polski to bardzo możliwe, że sporo osób zdecyduje się na ich zakup. Połączenie Qualcomm Snapdragona 865, 8 GB RAM-u, rewelacyjnego wyświetlacza z stosunkowo niską ceną wydaje się kluczem do sukcesu. Z niecierpliwością wyczekujemy informacji na temat premiery na rynku globalnym!

Co myślicie o Meizu 17 oraz Meizu 17 Pro? Jak ważna jest dla was w smartfonach częstotliwość odświeżania wyświetlacza? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!