Meizu 17 zostanie oficjalnie zaprezentowany w kwietniu z wyświetlaczem 90 Hz

Meizu 17 zostanie oficjalnie zaprezentowany w kwietniu z wyświetlaczem 90 Hz

Smartfony Meizu bez wątpienia nie cieszą się zbyt dużą popularnością, ale chiński producent robi wszystko, aby trafić do świadomości użytkowników. Nadchodzący wielkimi krokami flagowiec firmy z Państwa Środka ma nawiązać realną walkę z konkurencją i udowodnić światu, że Meizu także się liczy. Co wiemy na temat tego urządzenia?

Meizu 17 już niedługo trafi na rynek!

Większość flagowców albo już została zaprezentowana albo trafi na rynek jeszcze w tym miesiącu lub w marcu tego roku. Meizu w tej kwestii zostaje chwilę za konkurencją, ponieważ model oznaczony jako Meizu 17 będzie mieć swoją premierę dopiero w kwietniu tego roku. Czy to oznacza, że producent z Państwa Środka dopracuje swoje urządzenie do perfekcji? Przyznam szczerze, że mam taką nadzieję. Bez wątpienia dopracowania wymaga globalna wersja oprogramowania, ponieważ w przypadku starszych smartfonów mogliśmy znaleźć w nim naprawdę sporo błędów i niedociągnięć. Teraz w chińskim serwisie Weibo pojawiły się nowe informacje na temat Meizu 17.

Zrzuty ekranu przedstawiające główny ekran oraz menu ustawień zdradzają nam tak naprawdę kilka kwestii. Przede wszystkim nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka otrzyma wyświetlacz o odświeżaniu 90 Hz. Co więcej w dowolnym momencie użytkownik będzie w stanie zmienić poziom odświeżania na standardowe 60 Hz, a to bez wątpienia wydłuży czas pracy na jednym ładowaniu. To jednak jeszcze nie wszystko. Zrzuty ekranu zdradzają nam także rozdzielczość wyświetlacza. Meizu 17 otrzyma najprawdopodobniej ekran AMOLED o rozdzielczości FullHD+ (2206 x 1080 pikseli).

Zobacz także: Stabilna wersja Flyme 8 trafia na kolejne urządzenia Meizu

Według wcześniejszych plotek za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 865. Jednostka ta powinna być wspierana przez minimum 8 GB RAM-u LPDDR5, a na pliki użytkownika najprawdopodobniej zostanie przeznaczone 128 GB pamięci UFS 3.0. Cała reszta specyfikacji tak naprawdę nadal pozostaje tajemnicą. Zagadką jest także cena nowości chińskiego giganta. Miejmy jednak nadzieję, że Meizu czymś nas zaskoczy i pokaże światu dopracowany do perfekcji sprzęt, który będzie mógł nawiązać realną walkę z konkurencją.

Czekacie na premierę Meizu 17? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!