Mercusys Halo H70X AX1800 – domowy system Mesh

Mercusys Halo H70X
Mercusys Halo H70X

Domowy system Mesh może być zbawieniem dla wielu użytkowników internetu. Opcja rozszerzenia zasięgu WiFi sprawia, że o wiele więcej urządzeń możemy podłączyć do sieci. Co oferuje system Mesh Mercusys Halo H70X AX1800?

Mercusys Halo H70X AX1800

W domach jednorodzinnych, a już zwłaszcza wielopiętrowych, instalacja bezprzewodowej sieci WiFi to nie jest lada wyzwanie. Pojedynczy router zapewniony przez dostawcę internetu nie wystarczy. Co prawda, sieć można rozszerzyć o kolejne routery lub repeatery, jednak ich konfiguracja i odpowiednie ustawienie wymaga sporej wiedzy technicznej. Mało tego, te nie będą działać w ramach jednej sieci WiFi, co na użytkownikach wymaga ciągłego przełączania się.

Mercusys Halo H70X
Mercusys Halo H70X

Rozwiązaniem może być właśnie system mesh. Zbudowanie sieci kratowej jest niezwykle proste, ale też wygodne. Jeśli wybierzemy dobry zestaw, to nasza potrzeba konfiguracji będzie ograniczona, a do tego całość będzie działać w ramach jednej sieci WiFi. Ponadto pokryjemy ogromną przestrzeń zasięgiem WiFi. Przykładem tego typu sprzętu jest właśnie Mercusys Halo H70X.

Mercusys Halo H70X
Mercusys Halo H70X

Specyfikacja systemu Mercusys wygląda następująco:

 • Standardy bezprzewodowe: Wi-Fi 6; IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz, IEEE 802.11ax/n/b/g 2,4 GHz
 • Prędkość transmisji: 1201Mb/s w paśmie 5 GHz, 574Mb/s w paśmie 2,4 GHz
 • Moc transmisji: 2,4 GHz < 20dBm (EIRP), 5 GHz < 23dBm (EIRP)
 • Bezpieczeństwo: WPA-PSK/WPA2-PSK/WPA3
 • Protokół sieci mesh: 802.11k/v/r
 • Tryby pracy: Router, Access Point
 • Sieć WAN: Dynamiczny adres IP/Statyczny adres IP/PPPoE/L2TP/PPTP
 • DHCP: Serwer, klient
 • Zapora sieciowa: SPI Firewall
 • Protokoły: Obsługa IPv4 i IPv6
 • Wymiary: 128 x 81 x 83,7 mm
 • Porty: 3 x 1 Gb na jednostkę
 • Przyciski: Reset
Zestaw akcesoriów dołączonych do Mercusys Halo G70X
Zestaw akcesoriów dołączonych do Mercusys Halo G70X

Mercusys Halo H70X – co oferuje?

Korzystając Halo H70X zasięg można rozszerzyć nawet do 550 m2. Tym samym jesteśmy w stanie uzyskać świetne prędkości internetu i wysoki komfort na sporej powierzchni, nawet w bardzo dużym domu. Zasięgiem pokryjemy również miejsca “trudne”, na przykład łazienki. Wspomniana została prędkość. No właśnie, przede wszystkim mamy tutaj gigabitowe porty, ale też obsługę WiFi 6, czyli nowego standardu w świecie sieci bezprzewodowej.

Mercusys Halo H70X
Mercusys Halo H70X

Płynne przełączanie zapewnia technologia Mercusys. Jednostki Halo współpracują ze sobą, aby urządzenia użytkowników mogły automatycznie przełączać się między nimi. Cała sieć WiFi dostępna jest pod jedną nazwą i jednym hasłem. To też oznacza, że można wygodnie chodzić po całym mieszkaniu ze swoim telefonem/laptopem/tabletem i ciągle mieć pełny zasięg.

Mercusys Halo H70X
Mercusys Halo H70X

Do sieci można podłączyć nawet do 150 urządzeń, co otwiera drogę do zbudowania systemu Smart Home. Sieć Mesh rozwiązuje tutaj też niuanse związane z zasięgiem. Jest to ważne, bowiem te urządzenia często mają problemy z uzyskaniem dobrego zasięgu, a już zwłaszcza w pomieszczeniach szczególnych, na przykład w łazienkach. Warto też dodać, że siecią można zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej.

Artykuł płatny. Powstał we współpracy z marką Mercusys

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!