Messenger: Jak przywrócić stare dymki czatu? [PORADNIK]

messenger
Messenger logo

Zapewne wielu z Was otrzymała aktualizację do Androida 11, który to wniósł natywne wsparcie dla dymków czatu – czyli specjalnych ikonek wyświetlających się nad aplikacjami, które pozwalają nam w szybki i przyjemny sposób powrócić do rozmowy tekstowej. Opcja ta od dawna dostępna jest w Facebook Messenger i wiele osób się z nią polubiło. Niestety, natywne dymki w Android 11 okazały się być przeciętne, na czym tracić zaczął Messenger. Jak więc przywrócić stare dymki czatu? Wyjaśniamy.

Nowe dymki czatu w Androidzie 11 to funkcja niezbyt udana. Sam pomysł jest dobry, ale działanie odbiega od nazwania tego i szybkim, i stabilnym. Dlatego też wiele osób szuka pomysłu jak powrócić do starych dymków czatu w Facebook Messenger. Na szczęście wiemy jak to zrobić!

Jak przywrócić stare dymki czatu w Facebook Messenger na Androidzie 11?

Nie martwcie się, proces przywrócenia starych dymków czatu nie jest trudny. A więc jak to zrobić?

  1. Wchodzimy w ustawienia systemowe, a następnie w zakładkę aplikacje. Znajdujemy Messenger i najpierw klikamy Usuń dane, a następnie Odinstaluj.
  2. Pobieramy Messengera w wersji 266 lub starszej >>stąd<<.
  3. Instalujemy Messengera z pobranego pliku .apk.
  4. Wchodzimy do Sklepu Google Play, odszukujemy Messengera i odznaczamy opcję Aktualizuj automatycznie (można ją odnaleźć w rozwijanym menu pod trzema kropkami w górnym, prawym rogu).
  5. Uruchamiamy Messengera, logujemy się na konto.
  6. Od razu przechodzimy do ustawień programu i – jeśli znajdziemy (nie u wszystkich się to pojawia) – odznaczamy automatyczne aktualizacje wewnątrz aplikacji.

W tym momencie powinniśmy móc cieszyć się starymi dymkami czatu! A co właśnie zrobiliśmy? Zainstalowaliśmy wersję Messengera, który jeszcze nie wspiera natywnych dymków czatu w Androidzie 11, dlatego też wyświetlają się te stare, a zarazem lepsze. Liczę na to, ze Google popracuje jeszcze nad działaniem natywnych dymków, bowiem tkwi w nich spory potencjał.

Źródło: Reddit

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!