Messenger w końcu pozwoli na usuwanie wiadomości po wysłaniu

telefon z włączonym facebookiem

Chyba większość z nas korzysta z Messengera, który figuruje w czołówce najpopularniejszych komunikatorów na świecie, zaraz za WhatsAppem. Mimo ogromnej popularności, komunikatorowi brakuje funkcji, które znajdują się u konkurencji.

Messenger goni konkurencję pod względem funkcjonalności

Według mnie, od pewnego czasu, rozwój tej platrofmy idzie w złą stronę – do aplikacji są dodawane niepotrzebne śmieci, a zupełnie przypadkiem w wersji Lite nie działa przycisk wysyłania zdjęć. Niestety, próba zachęcenia znajomych do przejścia na inną platformę kończy się fiaskiem, bo po co, skoro wszyscy są na Messengerze… Jedyną zaletą, której nie ma w innych aplikacjach, jest obecność dymków, ale to znajdziemy jedynie na Androidzie.

Wygląda na to, że już niedługo możemy dostać funkcję usuwania wiadomości po wysłaniu. Myślę, że jest to dość przydatne – czasem zdarza się wysłać coś do innej osoby niż mieliśmy zamiar. Możemy też po prostu rozmyślić się z wysłania czegoś, lub chcieć sformułować wypowiedź inaczej, poprawić jakiś błąd. W tym wszystkim przyda się opisana funkcjonalność. Z drugiej strony, wcześniej nie można było się wykręcić z czegoś, co zostało wysłane.

Użytkownik Twittera, @MattNavarra, zauważył, że omawiana funkcja jest wymieniona jako “wkrótce” w informacjach o wydaniu dla wersji 191.0 klienta na iOS. Facebook został niejako zmuszony do dodania możliwości kasowania wiadomości, ponieważ po tym jak przyłapano Marka Zuckerberga na ich usuwaniu, obiecał takie coś swoim użytkownikom w kwietniu.

Nie wiadomo jeszcze kiedy zostanie dodana nowa funkcja oraz ile czasu zostanie wyznaczone na usunięcie wiadomości, nieoficjalnie mówi się o 10 minutach.

Alternatywa z usuwaniem wiadomości

Na tę chwilę, wszystkim szukającym alternatywy, mogę polecić Telegrama – jest on uznawany za jeden z najbezpieczniejszych komunikatorów. Posiada on wiele ciekawych rozwiązań, których nie znajdziemy jeszcze w komunikatorze Facebooka. Do najważniejszych z nich można zaliczyć usuwanie wiadomości oraz motywy. Są także naklejki, które mogą tworzyć także użytkownicy, oraz klient na każdą platformę. Najlepiej wypróbować go na własną rękę, dlatego zapraszam wszystkich ciekawych na nasz telegramowy kanał – “Technologiczne dyskusje“.

Podzielcie się swoim ulubionym komunikatorem. Co sprawiło, że najbardziej przypadł wam do gustu? Korzystacie z usuwania wiadomości? Co sądzicie o takiej funkcji?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!