Metin2 wróci do łask? Zagramy na Pandora-MT2 już niedługo

Metin2
(fot. GameForge)

Zapewne wielu z Was pamięta grę Metin2, która niegdyś cieszyła się ogromną popularnością. Jak się okazuje, szał na ten tytuł może już niedługo wrócić, a to za sprawą prywatnego serwera Pandora-MT2.

Metin2

Metin2 to gra z 2005 roku, która w Europie została wydana przez firmę GameForge. Szybko tytuł zdobył ogromną popularność i całą rzeszę fanów i stałych graczy. Sam w Metina grałem – podobnie jak niemalże wszyscy moi ówcześni koledzy. Gra miała wszystkie czynniki, które otwierają drzwi do wysokiej popularności. Po pierwsze, była darmowa (choć w grze już wiele rzeczy wymagało płacenia), miała proste zasady, całkiem ciekawie zbudowany świat oraz, przede wszystkim, śmiesznie niskie wymagania – nawet jak na tamte czasy. To sprawiało, że grę mógł zainstalować każdy, kto miał komputer – nawet jeśli to był laptop. Do tego nie było wymagane szybkie łącze – gra ważyła ~700 MB, a pingi nie były wysokie.

Szybko popularność zdobyły prywatne serwery. Nadal był to Metin2, jednak dystrybuowany przez osoby prywatne z ich własną infrastrukturą. Te serwery cieszyły się popularnością głównie przez nikłe nastawienie na płatne elementy premium, szybkie nabijanie poziomu oraz przez społeczność, która bezpośrednio kontaktowała się z twórcami. Jednym z największych i najbardziej znanych prywatnych serwerów bez wątpienia była Pandora-MT2.

metin2

Metin2 lokuje nas w fantastycznym świecie stylizowanym na Daleki Wschód. Sama nazwa gry pochodzi od kamieni Metin, które spadają na Ziemię i powodują chaos. Podczas gry znajdziemy te kamienie, a ich zniszczenie daje nam ważne nagrody. Ponadto gra oferuje kilka klas postaci, które dzielą się na różne profesje (inne zestawy specjalnych umiejętności) oraz trzy królestwa walczące ze sobą. Gracze mogą zdobywać poziomy, walczyć między sobą czy łączyć się w grupy.

Pandora-MT2 powróci jeszcze we wrześniu

Twórcy Pandora-MT2 poinformowali, że zamierzają znowu podejść do tematu swojego prywatnego serwera. Już 24 września zostanie uruchomiony serwer klasyczny z zależnościami i zasadami znanymi z właśnie tej starej Pandory, kiedy to cieszyła się ogromną popularnością. Natomiast 17 września rozpoczną się Beta Testy. Trzeba dodać, że to nie pierwsza próba twórców powrotu do tej gry.

Metin2 Pandora

Informacja szybko spotkała się z ogromnym odzewem fanów, którzy bardzo pozytywnie podchodzą do Metina2, a przede wszystkim do Pandory. Ciekawy jestem jaka będzie frekwencja w grze. Podczas ostatniego powrotu sam w dniu premiery spróbowałem zagrać i aż ciężko było się zalogować.

Źródło: Własne, Pandora-MT2

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!