Microsoft Edge Beta na Linuxa już jest!

Microsoft Edge
Strona pobierania Microsoft Edge na Linuxa

Pod koniec 2020 roku Microsoft wypuścił przeglądarkę internetową Edge na systemy GNU/Linux. Niestety, była to wersja deweloperska, która względem Windowsa czy macOS oferuje znacznie mniej. Teraz jednak przeglądarka jest już w wersji Beta!

Microsoft Edge w pierwszej wersji na Linuxa pojawił się około 6 miesięcy temu. Wtedy był to tylko kanał Dev, który nie jest dedykowany do użytku codziennego. To jednak nie oznacza, że produkt ten nie był dobry. Jeszcze w marcu Microsoft dodał możliwość synchronizacji danych, czego bardzo brakowało. Mało tego, dodano wiele poprawek i nowości, co sprawiło, że Edge na GNU/Linux stał się naprawdę dobry i ciekawy.

Microsoft Edge Beta for Linux

Kanał Beta przeglądarek internetowych, to niemalże wersja stabilna, a więc można z niej korzystać na co dzień jednocześnie mając szybki dostęp do nowości. Sam Microsoft zaznaczył:

The Beta channel is the most stable Microsoft Edge preview experience. With major updates every 6 weeks, each release incorporates learnings and improvements from our Dev and Canary builds.

Wiele osób uważa, że obecność przeglądarki Microsoftu na Linuxie to coś złego. Co ja o tym myślę? Jest mi to obojętne. Sam z Edge’a nie korzystam, ale dostrzegam jego plusy i uważam, że jest to dobra przeglądarka. Dla osób przyzwyczajonych i korzystających z Edge’a przesiadka na Linuxa będzie łatwiejsza. Inni natomiast mogą sobie produkt wygodnie przetestować i w razie potrzeby – przesiąść się. Nadal jednak na Linuxie mamy inne produkty, chociażby Operę, Brave, Firefoxa czy po prostu Google Chrome. Nikt na tym nie traci, a pewna grupa użytkowników zyska.

Microsoft Edge
Microsoft Edge for Linux

Microsoft Edge na Linuxa możecie pobrać >>stąd<<.

Jak Wam się podoba Microsoft Edge? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!