Microsoft Office nie dla Chrome OS. Gigant zmienia zasady

Microsoft office

Chrome OS pozwala uruchomić aplikacje prosto z Androida, co otwiera drzwi do ogromnych pokładów oprogramowania. Mogliśmy również włączyć Microsoft Office, który w wersji mobilnej jest darmowy i jak najbardziej funkcjonalny. Gigant z Redmond zamierza to jednak zmienić.

Microsoft Office nie dla Chrome OS. A przynajmniej nie wersja z Androida

Jak się okazuje, Microsoft zamierza nieco zablokować dostęp do androidowej wersji Microsoft Office. Już od 18 września niemożliwym będzie uruchomienie właśnie tej aplikacji na komputerach z systemem Chrome OS. Powodem tego jest fakt, że aplikacja jest darmowa, a na dużym ekranie zachowuje się podobnie do desktopowej.

Microsoft Office nie dla Chrome OS. Gigant zmienia zasady
Aplikacja JakDojade uruchomiona na Chrome OS

Microsoft za to chce, aby użytkownicy przesiedli się na Microsoft 365, czyli pakiet biurowy w przeglądarce internetowej. On również jest darmowy, ale w tej wersji mocno ograniczony. Mało tego, mobilny Office ma zostać poblokowany i na urządzeniach z ekranami większymi niż 10,1″ ma wymagać subskrypcji Microsoft 365.

jeśli ktoś korzystał z mobilnego Office’a na Chrome OS i płacił subskrypcję to ma prawo być zawiedzionym. Tak jak wspomniałem wcześniej, przeglądarkowa wersja pakietu biurowego oferuje mnie funkcji, a przy tym gorzej integruje się z samym systemem. Trzeba liczyć na to, że Microsoft w przyszłości te luki jakoś wypełni.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!