Microsoft nie zapomniał i Skype w wersji Snap dostał nową aktualizację

Microsoft nie zapomniał i Skype w wersji Snap dostał nową aktualizację

Dzisiaj Microsoft udostępnia na Linuksa kilka swoich produktów, chociażby świetny edytor kodu Visual Studio Code, a nawet sam Widnows ma w sobie jądro Linuksa potrzebne do narzędzia Windows Subsystem for Linux. Jakiś czas temu gigant niechętnie podchodził do pingwiniego świata i z bólem wydał swój komunikator Skype. Jak się okazuje, po około 6 miesiącach aplikacja doczekała się aktualizacji.

Skype w wersji Snap zaktualizowany

Skype od dawna jest popularnym komunikatorem służącym głównie do rozmów głosowych. Sam korzystałem z niego naprawdę długo, choć aktualnie został on wyparty przez konkurencyjne produkty – po prostu wolę Telegrama.

Skype na Linuksie jest naprawdę bardzo rzadko aktualizowany. Aż do teraz! Wersja Snap (więcej dowiecie się >stąd<) dostała nowy update. Aktualnie aplikacja jest w wersji 8.51.0.72, czyli w dokładnie tej samej, co ogólny instalator komunikatora na Linuksa. Co ciekawe, Skype i Spotify pozostają najpopularniejszymi programami w świecie Snappy.

Warto przeczytać: Manjaro zapewni użytkownikom dostęp do Snap Store

Aktualizacja wprowadza przede wszystkim poprawki błędów oraz nowe logo, które możecie zobaczyć poniżej. Grafika ta lepiej wpisuje się w nowy design tworzony przez Microsoft, który możemy zobaczyć chociażby w Microsoft Office.

Microsoft nie zapomniał i Skype w wersji Snap dostał nową aktualizację
Po lewej stare logo, po prawej nowe logo (fot. OMG!Ubuntu)

Choć Microsoft ma własny system, jego aplikacje na Linuksa są jednymi z najlepszych. Warto pochwalić właśnie Visual Studio Code, który jest naprawdę dobrym edytorem kodu i stał się bardzo popularny w świecie Linuksa.

Jakie aplikacje od Microsoftu uważacie za najlepsze? Czy to jest pakiet Office? A może Visual Studio? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!