Microsoft Surface Duo może trafić na rynek już latem tego roku

Microsoft Surface Duo może trafić na rynek już latem tego roku

Pamiętacie jeszcze Surface Duo? Microsoft pokazał światu to składane urządzenie pod koniec zeszłego roku. Wtedy też amerykański producent zapowiedział, że sprzęt ten trafi na rynek pod koniec roku 2020. Wszystko wskazuje jednak na to, że premiera odbędzie się szybciej niż mogliśmy się tego spodziewać!

Microsoft Surface Duo już latem?

Według najnowszych plotek Surface Duo ma trafić na rynek nie pod koniec 2020 roku, a już latem. Oczywiście to nadal plotki, które nie zostały opublikowane ani nawet potwierdzone przez samą firmę Microsoft, ale często tego typu przecieki okazują się rzeczywistością. Oczywiście cena tego sprzętu pozostaje tajemnicą. Tak naprawdę ciężko jednoznacznie stwierdzić czy Surface Duo jest jeszcze smartfonem czy już tabletem. Zamysł Microsoftu był prosty – stworzyć coś co będzie oferować naprawdę spory obszar roboczy, a jednocześnie będziemy w stanie w wygodny sposób zmieścić to w kieszeni czy niewielkiej torbie.

Czy Microsoft Surface Duo okaże się sukcesem sprzedażowym? Tak naprawdę na tę chwilę ciężko to jednoznacznie przewidzieć. Cena urządzenia nadal jest tajemnicą, ale wiemy co nieco na temat specyfikacji tego sprzętu. Z powodu koronawirusa i problemów z produkcją oraz dostawami Surface Duo nie będzie wyposażony w najmocniejsze podzespoły dostępne na rynku. Za wydajność odpowiedzialny będzie bowiem Qualcomm Snapdragon 855, a jednostka ta będzie wspierana przez 6 GB RAM-u. Najprawdopodobniej zabraknie także modemu 5G.

Zobacz także: Huawei Mate XS oficjalnie! Udoskonalony składak zaprezentowany w Barcelonie

Microsoft ma zaskoczyć świat jakością zdjęć, ale wstrzymałbym się z opinią do momentu, aż w sieci pojawią się pierwsze rzeczowe testy. Surface Duo ma bez wątpienia konkurować z składakami Samsunga czy Huawei, ale jednocześnie, przynajmniej według plotek, powinien być zdecydowanie tańszy od rozwiązań konkurencji. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego zapewne dowiemy się dopiero w momencie, gdy sprzęt ten trafi oficjalnie na rynek.

Co myślicie o Microsoft Surface Duo? Czekacie na premierę tego urządzenia? Czy waszym zdaniem tego typu sprzęty mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!