Microsoft Surface Go 2 trafia do sprzedaży w naszym kraju

Microsoft Surface Go 2 trafia do sprzedaży w naszym kraju

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami dziś rozpoczęła się sprzedaż najnowszego tabletu Microsoftu. Sprzęt ten dostępny jest zarówno w oficjalnym sklepie amerykańskiego producenta jak i u oficjalnych partnerów. Cena podstawowego wariantu zaczyna się już od 2199 zł, a co za tym idzie urządzenie to może mieć naprawdę wielu fanów!

Microsoft Surface Go 2

Co ciekawe nowy tablet dostępny jest w oficjalnym sklepie Microsoftu taniej niż w innych sklepach. Dodatkowo wersja z Intel Core M3 nie pojawiła się jeszcze u partnerów, ale bardzo możliwe, że w najbliższym czasie magazyny zostaną uzupełnione a ceny zrównane. Za podstawowy wariant Surface Go 2 mieliśmy zapłacić 2199 zł i dokładnie taka cena pojawiła się w polskich sklepach. Na stronie Microsoftu najtańsza konfiguracja jest natomiast dostępna za 1999 zł. W cenie tej otrzymujemy 4 GB RAM-u, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz procesor Intel Pentium 4425Y. Za wariant z tym samym procesorem, ale 8 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej trzeba natomiast zapłacić 2499 zł.

Microsoft Surface Go 2 trafia do sprzedaży w naszym kraju

W oficjalnym sklepie Microsoftu znajdziemy także wariant z Intel Core M3, 8 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wewnętrznej w cenie 3099 zł oraz identyczną konfigurację, ale z dodatkowym modemem LTE za 3599 zł. Niezależnie od wersji Surface Go 2 otrzymał dotykowy wyświetlacz PixelSense o przekątnej 10,5 cala, proporcjach 3:2 oraz rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Nie zabrakło także głośników stereo, a sam tablet ma oferować aż o 64% lepszą wydajność niż pierwsza generacja. Bateria pozwoli na nawet dziesięć godzin pracy.

Zobacz także: Microsoft Surface GO 2 oraz Surface Book 3 zaprezentowane!

Warto także pamiętać o tym, że Surface Go 2 ma być przede wszystkim sprzętem przenośnym. Tablet ten waży zaledwie 553 g, a jego wielkość sprawia, że bez problemu zmieści się w każdej torbie czy plecaku. Dodatkowe akcesoria takie jak klawiatura czy pióro Surface Pen powinny znacząco zwiększyć funkcjonalność. Czy nowość Microsoftu zdobędzie większą popularność w naszym kraju? Czas pokaże!

Co myślicie o Microsoft Surface Go 2? Czy waszym zdaniem urządzenie to ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!