Microsoft ujawnia cenę i datę premiery Surface Duo

Microsoft ujawnia cenę i datę premiery Surface Duo

W końcu Microsoft postanowił ujawnić więcej informacji na temat rozpoczęcia sprzedaży oraz ceny wyczekiwanego przez wielu Surface Duo. Wprawdzie nie będzie to topowy flagowiec, ale połączenie dwóch wyświetlaczy, a co za tym idzie zwiększenie przestrzeni roboczej, może okazać się naprawdę przydatne w wielu zastosowaniach.

W końcu ruszy sprzedaż Microsoft Surface Duo!

Amerykański producent dziś na swoim oficjalnym blogu ujawnił część informacji na temat swojej nadchodzącej nowości. Wprawdzie specyfikacja Surface Duo nadal nie została oficjalnie ujawniona, ale wiemy, że sprzęt ten trafi do sprzedaży już 10 września tego roku. Sama sprzedaż tego dnia ruszy w Stanach Zjednoczonych, a smartfon Microsoftu będzie dostępny u takich operatorów jak T-Mobile, AT&T czy Verizon. Nic nie wiemy na temat premiery na rynku globalnym, ale pewne jest, że Surface Duo będzie dość mocno limitowany, a co za tym idzie zakup tego sprzętu z wysyłką do naszego kraju może być prawdziwym wyzwaniem.

Microsoft ujawnia cenę i datę premiery Surface Duo

Co z ceną? Ta zostanie w Stanach Zjednoczonych ustalona na poziomie 1399 dolarów czyli około 5230 zł. Z jednej strony tanio nie jest, a z drugiej przyznam szczerze, że spodziewałem się, że będzie zdecydowanie drożej. Bez wątpienia Microsoft Surface Duo wyróżnia się na tle konkurencyjnych urządzeń i zapewne znajdą się użytkownicy, którzy będą zainteresowani zakupem tego sprzętu. Połączenie dwóch wyświetlaczy OLED o przekątnej 5,6 cala, rozdzielczości FullHD+ oraz proporcjach 4:3 każdy ma dać nam w sumie przestrzeń roboczą o przekątnej 8,1 cala.

Microsoft ujawnia cenę i datę premiery Surface Duo

Zobacz także: Microsoft wydaje kolejne narzędzie na Linuxa. Tym razem jest to ProcMon

Za wydajność najprawdopodobniej odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 855. Jednostka ta wspierana będzie przez 6 GB RAM-u, a na pliki użytkownika przeznaczone zostanie 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach natomiast znajdzie się pojedynczy aparat 11 Mpix. Całość działać będzie dzięki baterii o pojemności 3577 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy zaledwie 18 W. Pełna specyfikacja Microsoft Surface Duo powinna pojawić się w sieci już niedługo!

Co myślicie o Microsoft Surface Duo? Czy waszym zdaniem takie urządzenia mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!