Microsoft wykupi Discorda? Tak właśnie może się stać!

Discord

Zapewne wielu z Was kojarzy komunikator internetowy Discord. Jest to platforma dostępna na wielu systemach i urządzeniach, oferująca naprawdę dużo funkcji. Jak się okazuje, wykupem usługi zainteresował się Microsoft.

Discord początkowo powstał jako komunikator idealny dla graczy. Muszę przyznać, że udało mu się ten rynek zdobyć, bowiem coraz rzadziej spotykam się z tym, aby gracze korzystali z czegokolwiek konkurencyjnego. Ludzie jednak odkryli, że Discord jest świetny nie tylko dla fanów gier, ale również dla każdej innej grupy, która chce się wymieniać wiadomościami – zarówno tekstowymi, jak i głosowymi. Przez to Discord zmienił swój target z graczy, na właśnie przeróżne społeczności. Ba! Nawet nasza redakcja ROOTBLOG-a korzysta z Discorda jako platformy do kontaktu – jako zamiennik Slacka.

Warto przeczytać: Discord już nie jest czatem dla graczy, a miejscem do rozmów

Microsoft chce kupić Discorda

Jak mówią najnowsze plotki, firma Microsoft zainteresowała się wykupieniem komunikatora internetowego Discord. Mało tego, dowiedzieliśmy się, że umowa dotyczy zawrotnej kwoty aż 10 miliardów dolarów. Oczywiście zanim dojdzie do przejęcie Discorda, obydwa przedsiębiorstwa będą dużo rozmawiały, jednak możemy się spodziewać, że w najbliższej przyszłości pojawi się jeszcze więcej informacji na ten temat.

Microsoft wielokrotnie próbował zbudować komunikator internetowy. Zapewne wielu z Was zna program Skype, który dalej jest gdzieś wykorzystywany, jednak został mocno zapomniany. Sukcesem okazał się Microsoft Teams, jednak zasady działania tej usługi są kompletnie inne, bowiem funkcjonuje on jako komunikator wewnętrzny firm i innych placówek. Taki Discord to idealne otwarcie się na zaawansowany i niezwykle popularny, ogólnodostępny komunikator internetowy.

Co myślicie o wykupie Discorda przez Microsoft? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!