Microsoft zapowiada oficjalnie nowego Xboxa podczas E3!

xbox project scarlett

Targi E3 to ogrom nowości. Oczywiście większość z nich dotyczy samych gier, ale Microsoft zdradził światu także pierwsze informacje na temat Project Scarlett czyli nowej konsoli stacjonarnej!

Nowy Xbox już pod koniec 2020 roku

Project Scarlett ma być podstawą zarówno samej nadchodzącej konsoli jak i chmury xCloud. Podczas konferencji na targach E3 Microsoft zdradził światu, że premiera nowego Xboxa odbędzie się już pod koniec 2020 roku, a dokładniej w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Wraz z konsolą pojawi się także nowa odsłona znanej graczom serii Halo. Co z ceną? Ta pozostaje wielką tajemnicą, ale możemy być wręcz pewni, że tanio nie będzie. Teorię tę potwierdzają tylko pierwsze informacje na temat specyfikacji nowego Xboxa.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 oficjalnie. CDP pozamiatało!

Najpotężniejsza konsola na rynku

Microsoft ujawnił nam nie tylko przybliżoną datę premiery konsoli, ale także pierwsze szczegóły dotyczące specyfikacji. Za wydajność odpowiedzialny będzie procesor zaprojektowany specjalnie pod nowego Xboxa bazujący na procesorach AMD Zen 2/Navi. Jednostka ta ma być aż cztery razy szybsza niż ta z XboX One X, który uważany jest aktualnie za najmocniejszą konsolę dostępną na rynku. Taka wydajność ma wystarczyć na granie w rozdzielczości 8K przy 120 klatkach na sekundę. Oczywiście mało kto posiada telewizor 8K, ale gra w pełnym 4K przy 60 klatkach na sekundę może robić piorunujące wręcz wrażenie.

To jednak jeszcze nie wszystko. Nowy Xbox, o nazwie roboczej Xbox Scarlett (od Project Scarlett), ma otrzymać dysk SSD. To sprawi, że same gry będą ładować się dużo szybciej niż w przypadku tradycyjnych dysków HDD. Dysk SSD ma być wykorzystywany także jako wirtualny RAM. Oczywiście nadal nie znamy wszystkich szczegółów na temat nowej konsoli Microsoftu, ale już dziś możemy stwierdzić, że jest na co czekać. Przyszło rok przyniesie nam nie tylko kolejną generację Xboxa, ale także PlayStation od Sony, a co za tym idzie fani konsolowych gier będą mieć podczas wyboru urządzenia ciężki orzech do zgryzienia.

Co myślicie o pierwszych informacjach na temat nowego Xboxa? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!