MiniFalcon to hulajnoga elektryczna, którą schowasz w plecaku

MiniFalcon to hulajnoga elektryczna, którą schowasz w plecaku

Obecnie mamy do czynienia z boomem na rynku małych pojazdów elektrycznych. Coraz więcej producentów decyduje się na wprowadzenie nowych rozwiązań, mających ułatwić nam wygodny transport w miejskiej dżungli. Mają one jednak zazwyczaj sporą – i to dosłownie – wadę. Są duże i ciężkie.

MiniFalcon łamie zasady i łamie się w trzech miejscach

Weźmy na przykład jeden z najpopularniejszych produktów na rynku – Xiaomi Electric Scooter M365. Omawiana hulajnoga oferuje naprawdę niezłe parametry – do 30 km zasięgu, podwójny układ hamulcowy, prędkość 25 km/h. Nie ma jednak róży bez kolców, gdyż tak wyśrubowane osiągi zostały okupione wagą wynoszącą aż 12,5 kg i długością, która wynosi 108 cm. Takiego kolosa ciężko jest przenosić w rękach, nie wspominając nawet o spakowaniu go do plecaka czy torby.

MiniFalcon to hulajnoga elektryczna, którą schowasz w plecaku

MiniFalcon oferuje z kolei ok. 15 km zasięgu, prędkość do 25 km/h, a to wszystko przy wadze 8 kg i długości jedynie 62 cm. Hulajnoga wyróżnia się jednak możliwością złożenia jej w aż trzech miejscach, co pozwala na schowanie jej do plecaka.

Mnogość dobrodziejstw, ale nie obyło się bez wad

Niewielkie rozmiary zostały jednak okupione niewielką powierzchnią, na której możemy się oprzeć podczas jazdy. Układ hamulcowy składa się z dwóch hamulców – elektrycznego oraz mechanicznego. MiniFalcon ma także system ABS, który ma zapewnić zachowanie kontroli nad torem jazdy podczas gwałtownego hamowania. Maksymalny obciążenie jakie udźwignie urządzenie wynosi 100 kg. Aktualną prędkość, poziom akumulatorów czy przebyty dystans można odczytać z ekranu LCD.

MiniFalcon to hulajnoga elektryczna, którą schowasz w plecaku

Hulajnoga korzysta z kół wykonanych z poliuretanu. Mają one być do 4 razy bardziej odporne na zużycie w porównaniu do zwykłych kół gumowych. Szkielet konstrukcji jest wykonany z aluminium lotniczego, które ma gwarantować lekkość i wytrzymałość hulajnogi. MiniFalcon ma także szereg zabezpieczeń baterii, w tym zabezpieczenia przed: przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem, zwarciem czy nadmierną temperaturą.

Amortyzatory zapewnią przyjemną jazdę

Za wygodę jazdy odpowiadają dwa amortyzatory, które zostały umieszczone w przedniej i tylnej części hulajnogi. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku M365 od Xiaomi, również MiniFalcon został wyposażony w system odzyskiwania energii kinetycznej.

MiniFalcon to hulajnoga elektryczna, którą schowasz w plecaku

MiniFalcon jest dostępny do zakupu w cenie 329$ (ok. 1250 zł). Kampania potrwa jeszcze 29 dni. Do czasu pisania artykułu, pieniądze wpłaciło 57 klientów.

Co sądzicie o kompaktowej hulajnodze? Jesteście zainteresowani taką propozycją?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!