Facebook wprowadził miniodtwarzacz Spotify do swojej aplikacji mobilnej

spotify boombox facebook

Facebook chyba nie ma obecnie pomysłu na własny rozwój i rozszerza funkcje swojej aplikacji mobilnej o integracje z zewnętrznymi usługami. Obecnie w aplikacji mobilnej Facebooka dodany został miniodtwarzacz Spotify.

Spotify w aplikacji Facebook

Spotify ostatnio nie ogranicza się wyłącznie do rozwijania własnej aplikacji. Niedawno na rynek amerykański trafił odtwarzacz do samochodów Spotify Car Thing, a teraz firma nawiązała bliską współpracę z Facebookiem. I to na tyle bliską, że w serwisie prasowym firma informuje, że do oprogramowania sieci społecznościowej został dodany miniodtwarzacz multimediów, który pozwoli na konsumowanie ulubionych treści bez konieczności otwierania osobnej aplikacji.

Jest to ewidentne wzniesienie integracji obu rozwiązań na jeszcze wyższy poziom. Od dawna można było wrzucać na Facebooka linki do utworów i playlist ze Spotify tak, by te były wyświetlane w atrakcyjny sposób. Teraz dodatkowo po kliknięciu w dany utwór wewnątrz aplikacji mobilnej Zuckerberga otworzy się miniodtwarzacz, który pozwoli na przesłuchanie wybranego utworu oraz udostępnienie go dalej na swojej tablicy.

Dodatkowo subskrybenci Spotify Premium będą mogli używać odtwarzacza Spotify wbudowanego w aplikację Facebooka tak, jakby to była niezależna aplikacja mobilna (bez konieczności uruchamiania zewnętrznej) – będą mogli przechodzić do kolejnych utworów na playlistach. Co ciekawe, całość oparta jest o działające w tle Spotify, dzięki czemu nawet po wyłączeniu Facebooka muzyka nie przestanie grać.

Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o użytkowników darmowej wersji subskrypcji Spotify do streamingu muzyki, którzy pomiędzy utworami będą musieli wysłuchać reklam. Oczywiście z poziomu Facebooka nie będzie możliwe utworzenie konta w usłudze streamingu muzyki, jednak rozwiązanie to i tak powinno znacznie zwiększyć liczbę zainteresowanych tą usługą. Jednocześnie sieć społecznościowa zapewne będzie w stanie dłużej zatrzymać u siebie użytkowników – w końcu przeglądanie tego, co obecnie dzieje się na tablicy z ulubioną muzyką w tle jest znacznie przyjemniejsze.

Na koniec nieprzyjemna informacja. Obecnie funkcja ta nie jest dostępna dla użytkowników z Polski. Na razie Facebook wdrożył nowy odtwarzacz w prawie 30 krajach, lecz już zapowiedziano, że kolejne lokalizacje będą dodawane. Nie wiadomo jednak, kiedy nasz kraj dołączy do tej listy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!