MIUI 11 dopiero co zadebiutowało, a Xiaomi już rozpoczyna pracę nad MIUI 12

miui 11 jasny motyw

MIUI 11 niedawno zostało oficjalnie zaprezentowane światu, a dopiero teraz stabilna wersja tej nakładki trafia na pierwsze urządzenia. Oczywiście to nie przeszkadza gigantowi z Państwa Środka rozpoczęcia prac nad kolejnym wydaniem swojej nakładki. Xiaomi już pracuje nad MIUI 12!

MIUI 12 oczywiście nie zadebiutuje w najbliższym czasie

Informacje na temat rozpoczęcia prac nad nową nakładką opublikował Xu Jieyun, który pełni w Xiaomi rolę osoby odpowiedzialnej za PR. Kiedy możemy spodziewać się premiery MIUI 12? Nie szybciej niż pod koniec 2020 roku. Od momentu rozpoczęcia prac do ich zakończenia, następnie przetestowania oprogramowania, znalezienia błędów i naprawienia ich może minąć naprawdę sporo czasu i musimy uzbroić się z cierpliwość.

miui 11 main

Czym będzie wyróżniać się MIUI 12? Tego też niestety nie wiemy. Na tę chwilę jest za wcześnie, aby w sieci pojawiły się jakiekolwiek plotki czy przecieki na ten temat. Co więcej Xiaomi niejednokrotnie udowodniło nam, że jest na tyle nieprzewidywalną firmą, że może nas zaskoczyć dosłownie wszystkim. MIUI 11 przyniosło naprawdę sporo zmian i to zarówno w samym wyglądzie interfejsu jak i w kwestii bezpieczeństwa, funkcjonalności czy szybkości działania. Xiaomi zadbało o całkowite przebudowanie czcionek oraz ikon. Nie zabrakło także ulepszenia ustawień Always-on Display, które teraz ma działać jeszcze lepiej, a co więcej będziemy mogli wszystko spersonalizować pod własne potrzeby.

Zobacz także: Poznaliśmy daty aktualizacji globalnych wersji smartfonów Xiaomi do MIUI 11!

Stabilna wersja MIUI 11 tak naprawdę zadebiutowała już zarówno w Chinach, Indiach jak i w Europie. Oczywiście nie wszyscy posiadacze smartfonów producenta z Państwa Środka otrzymają aktualizację w tym samym czasie. Tym samym jeśli jeszcze nie otrzymaliście powiadomienia o możliwości pobrania nowej wersji nakładki to jedyne co wam pozostaje to czekać. Jeśli jednak wasz telefon nie znajduje się na liście urządzeń, które otrzymają aktualizację to ciężko powiedzieć czy ta kiedykolwiek się pojawi.

Czekacie na MIUI 11? Czego oczekujecie po MIUI 12? Co Xiaomi powinno zmienić w swojej nakładce? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!