MIUI 11 PL od xiaomi.eu!

MIUI 11 PL od xiaomi.eu!

Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć pierwsze nowości związane z MIUI 11. Teraz możemy to zrobić po polsku!

MIUI 11 raz jeszcze

Jak pisałem tutaj, Xiaomi przypadkowo udostępniło wczesną wersję MIUI 11. Niestety większość screenów była częściowo zamazana z powodu kodu, który wyświetlał IMEI w wielu miejscach na ekranie. Dodatkowo wszystko było po Chińsku, przez co tak naprawdę ciężko było cokolwiek z nich zrozumieć, poza zmianami wizualnymi.

MIUI 11 PL od xiaomi.eu!

Ekipa z MIUI Polska (znana także jako xiaomi.eu) także dobrała się do tego obrazu. I klasycznie, po swojemu, przygotowali wersję spolszczoną, dzięki czemu możemy podziwiać system w całej okazałości. Są też screeny pulpitu i nowych ikon! Pozbyto się także uciążliwego kodu nakładającego IMEI na ekran. Przyjrzyjmy się więc raz jeszcze, co się zmieniło.

Jak widzimy, zmian względem MIUI 10 nie ma zbyt wiele. Głównie kosmetyka, choć na duży plus, bo wszystko jeszcze lepiej ze sobą współgra. Ikony pulpitu, hucznie zapowiadano, że będą bardziej ze sobą spójne – no i faktycznie, poprawa jest zauważalna. Taka mieszanka EMUI z iOS, uchowana w znanej z MIUI stylistyce. Prosto, przejrzyście. Do tego ulepszony darkmode oraz mocno personalizowalny Always on Display. Całość przedstawia się trochę cukierkowo, co dla niektórych może być wadą. Jednak MIUI od zawsze słynęło z kolorowej stylistyki – jeśli ktoś do tej pory ją lubił, to nadal tak będzie. Ja ogólnie zmiany oceniam na plus. Pamiętajmy jednak, że to wciąż bardzo wczesna i nieoficjalna wersja – sporo więc jeszcze może się zmienić.

Zrzuty ekranu pochodzą z Redmi K20 Pro, oczywiście jak pisałem w poprzednim wpisie dot. MIUI 11, modele na które oficjalnie wyciekł obraz to w/w K20 Pro, Mi Mix 2S i Mi 6. Na wszystkich trzech ekipa MIUI Polska testuje swoją wersję.

Warto przeczytać: Xiaomi Mi 9 Lite zadebiutuje w Hiszpanii już 16 września. Co z Polską?

Chcę pobrać, już!

Niestety, nie ma tak dobrze. Żeby nie narażać się na kłopoty, MIUI 11 w wersji Polskiej, według oficjalnego stanowiska, zostanie udostępnione dopiero wtedy, gdy Xiaomi wyda Chińskie wersje rozwojowe (tzw. MIUI China Dev). Jednak dzięki uzyskaniu tak wczesnego dostępu, możecie mieć pewność, że Polska wersja będzie wydana bardzo szybko, oraz nie powinna zawierać żadnych dodatkowych błędów, względem tego co będzie w oficjalnej wersji dla Chin. Zapewniam was jednak – warto czekać, zarówno na oficjalną wersję, jak i tą od MIUI Polska 🙂

Ciekawi MIUI 11? Lubicie tą nakładkę, czy preferujecie klasycznego Androida? Dajcie znać w sekcji komentarzy!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!